Charytatywna Ogólnopolska Terenowa Integracja pod nazwą „Choinka 4x4”
wtorek, 02.11.2010, 22:04 dodany przez: redakcja, wyświetleń: 380 Udostępnij
Dom Dziecka

4 grudnia ruszy Ogólnopolska Terenowa Integracja pod nazwą „Choinka 4x4”, która przebiegać będzie na terenach wokół Poznania, a będą to szutry międzypolne i leśne a drogi asfaltowej uczestnicy uświadczą tylko tam gdzie się nie uda inaczej jej ominąć.

Organizatorami imprezy osoby, które chcą pozostać anonimowe i tak:
 Andrzej - pomysłodawca i koordynator całości tigerr i nomad – komandorzy, odpowiedzialni za trasę, pieczątki, ale nie tylko...
To są nicki forumowe, które znajdziecie na forach 4x4. Można również skontaktować się z nimi mailowo impreza@choinka4x4.poznan.pl.

Organizatorzy informują, że nie są żadnym klubem ani stowarzyszeniem a przy okazji tej imprezy działają indywidualnie.
Imprezę współorganizują: miłośnicy off-roadu z ekipy WLKP forum jeep.org.pl

Celem rajdu podobnie jak w przypadku innych podobnych imprez, odbywających się w tym samym dniu w całej Polsce, to zbieranie pieniędzy na potrzeby wychowanków domów dziecka. Całość wpisowego jest przeznaczone na Dom Dziecka w Kórniku – Bninie.

Za pozyskane środki zaplanowane jest zakup sprzętu nagłaśniającego do organizowanych tam imprez artystycznych i rozrywkowych. Sprzęt zostanie przekazany w dwa tygodnie po imprezie – tuż przed Świętami.

Planowana trasa będzie miała ponad 100 km, a jazda odbywać się będzie wg książki drogowej inaczej planu trasy. Trasa przejezdna będzie dla każdego auta ze sprawnym napędem 4x4, choć istnieje niebezpieczeństwo porysowania lakieru.

Na ten dzień zaplanowane są dwie klasy: turystyczną i wyczyn jednak to zależy od pogody i tak: jeżeli zima będzie sroga, zostanie pewnie tylko turystyczna.

Klasa turystyk: wszystkie auta 4x4 bez specjalnego przygotowania do jazdy w terenie, zalecane opony AT lub zimowe. Na trasie będą pieczątki kontrolne, trzeba będzie też rozwiązać zadania otrzymane wraz z roadbookiem (książka trasy) związana z miejscami, przez które będziemy przejeżdżać. Po drodze konkurencje niespodzianki.

Klasa wyczyn: pojazdy przystosowane do jazdy w terenie, zaopatrzone w uchwyty do wyciągania odpowiednie do masy pojazdu, opony AT lub MT – bez wyciągarek. Przy trasie będą zorganizowane próby przejazdu z pieczątkami (ułożone tak, że będzie można je ominąć).

Wpisowe: 150 złotych od samochodu, bez względu na liczbę osób (całość przeznaczona jest na zakup rzeczy dla Domu Dziecka w Kórniku – Bninie). Płatne w dniu imprezy, przed startem.

Ze względu na cel i formułę imprezy nie zapewniamy spasionego cateringu, hostess, super nagród i tym podobnych atrakcji. Będzie prosto, siermiężnie i swojsko.
Dzięki nieodpłatnej pomocy różnych osób – dziękujemy – zapewniamy trasę (roadbook), nalepki i pamiątkowe dyplomy. Na mecie przewidujemy skromny poczęstunek, jak również możliwość nabycia bardziej wyszukanego jadła i napitków we własnym zakresie.

Patronat medialny nad imprezą:
Serwis SportGniezno.pl, Przemiany na Szlaku Piastowskim i Radio Gniezno.

Dotychczasowi Sponsorzy imprezy:
Leo Libra w Gnieźnie, Galeria Panorama Handlowa, Arnev.net, Falco Geodezja, BMST 4x4, SportGniezno.pl


TK/foto zeszłoroczna akcja charytatywna


Tagi: Rajd samochodowy, ekstremalne


Komentarze
Nie ma zadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze

Regulamin w skrócie...
  1. Rejestracja jest darmowa i jednoznaczna z zaakceptowaniem Regulaminu.
  2. Redakcja zastrzega, iż niniejszy regulamin może ulec zmianie, bez konieczności informowania użytkowników.
  3. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z odpowiedzialności cywilno prawnej.
forum cs
6 Steam Tutaj. Najwięcej informacji na temat tej gry.
cswiki.pl