"Chrobry-Gniezno" wygrywa turniej w Dopiewie

2015-01-15

Zakończył się II turniej XIV Grand Prix Żaków w piłkę nożną o puchar Prezesa WZPN pod patronatem Wójta Gminy Dopiewo, który odbył się 11 stycznia 2015 roku w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Do zawodów przystąpiło 10 zespołów: DAP Chrobry Gniezno, Football Academy Leszno, AP Błękitni Owińska, Oranje Sport Poznań, UKS Mondi Grom Dopiewo, UKS Śrem, KS Korona Zakrzewo, KS Canarinhos Skórzewo, KS Orkan Konarzewo, UKS 2007 Lusowo. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy walcząc systemem każdy z każdym.

Gnieźnianie zajęli w grupie B drugie miejsce awansując do półfinału w którym zmierzyli się ze zwycięzcą grupy A z Akademią Piłkarską Błękitni Owińska i wygrali 3-1 awansując do ścisłego finału.

Po zaciętym meczu finałowym wygrał zespół DAP Chrobry Gniezno. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Eryk Adamski z zespołu DAP Chrobry Gniezno, a najlepszym bramkarzem Antoni Lehmann z Football Academy Leszno.

Dziecięcą Akademię Piłkarską reprezentowali: Bartek Szewczyński, Bartek Purol, Eryk Adamski, Mateusz Jabłoński, Joachim Tomczak, Alan Sawicki, Michał Kiełczewski, Kuba Kubacki, Dymitr Wesołowski, Rafał Musiałowski i Kuba Kubacki.