1/16 mistrzostw Polski: triumf MKS-u PR Gniezno!

2017-04-10

Od piątku do niedzieli 7-9 kwietnia w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 rozgrywane były mecze w ramach 1/16 finału mistrzostw Polski juniorek młodszych. Turniej zwyciężyły szczypiornistki MKS-u PR Gniezno.

Oprócz zespołu z pierwszej stolicy Polski, awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczyły także piłkarki ręczne MKS-u Zagłębie Lubin. Z dalszej rywalizacji odpadła Energa AZS Koszalin i UKS Varsovia Warszawa.

Piątek, 7.04.2017:

I mecz: Energa AZS Koszalin – MKS Zagłębie Lubin 30:40 (16:18)

Zmagania rozpoczęły się od pojedynku Energi AZS Koszalin z MKS-em Zagłębie Lubin. Pierwsza odsłona tego spotkania była w miarę wyrównana – do przerwy „Miedziowe” prowadziły zaledwie dwoma bramkami. W drugiej połowie jednak zespół z Lubina popisywał się lepszą skutecznością, dzięki czemu ostatecznie zwyciężył 40:30. Był to mecz, w którym padło najwięcej bramek – aż siedemdziesiąt!

II mecz: MKS PR Gniezno – UKS Varsovia Warszawa 29:15 (16:7)

O godzinie 18:00 rozpoczął się pierwszy pojedynek z udziałem ekipy z Gniezna. Pierwsze minuty konfrontacji MKS-u PR z UKS-em Varsovią Warszawa były wyrównane, ale z biegiem czasu gospodynie wypracowywały sobie coraz większą przewagę. Gnieźnianki popisywały się skutecznymi atakami, ale także dobrą grą obronną. Wiele udanych interwencji zanotowała bramkarka MKS-u PR – Daria Konieczna. Najwięcej bramek w tym spotkaniu wywalczyła Karolina Kasprowiak (7). Nie zawodziły również Maja Bielińska (6) oraz Katarzyna Ochocka (6). Górą w starciu stolic – tej pierwszej i aktualnej – były gnieźnianki.

MKS PR: Wilkosz, Konieczna, Jasińska – Bielińska (6), Kasprowiak (7), Pudelewicz (1), Paluch (1), Balcerek, Rybicka (1), Ochocka (5), Dolacińska (2), Walkowska (2), Gola, Kuszak, Rachela (4).

Sobota, 8.04.2017:

III mecz: UKS Varsovia Warszawa – Energa AZS Koszalin 28:30 (17:16)

Sobota to drugi dzień zmagań w ramach 1/16 mistrzostw Polski juniorek młodszych. Jako pierwsze, o godzinie 10:00, na parkiet wybiegły drużyny z Warszawy oraz Koszalina. Piłkarki ręczne obu ekip zafundowały kibicom sporą dawkę emocji. Do przerwy prowadziła Varsovia, ale w drugiej połowie koszalinianki odwróciły losy spotkania i ostatecznie triumfowały 30:28.

IV mecz: MKS PR Gniezno – MKS Zagłębie Lubin 28:21 (16:9)

W kolejnym meczu MKS PR Gniezno pokonał zespół z Lubina 28:21. Trzeba jednak przyznać, że „Miedziowe” stawiały gospodyniom zdecydowanie twardsze warunki aniżeli ekipa ze stolicy naszego kraju. Lubinianki miały dobrą końcówkę, w której pomniejszyły straty do rywalek. Ponownie najskuteczniejszą strzelczynią po stronie MKS-u PR była Karolina Kasprowiak, która rzuciła 10 bramek. Dzielnie wspomagała ją Monika Walkowska – 8 trafień.

MKS PR: Wilkosz, Konieczna, Jasińska – Bielińska (4), Kasprowiak (10), Pudelewicz, Paluch (1), Balcerek, Rybicka (1), Ochocka (3), Dolacińska (1), Walkowska (8), Gola, Kuszak, Rachela.

Niedziela, 9.04.2017:

V mecz: MKS Zagłębie Lubin – UKS Varsovia Warszawa 26:22 (9:12)

Ten, kto był na tym meczu, z pewnością nie żałuje. Ogromne emocje towarzyszyły pojedynkowi Zagłębia Lubin z Varsovią Warszawa. Po obu stronach nie brakowało też błędów, które były spowodowane ogromną chęcią odniesienia triumfu. Do przerwy zasłużenie prowadziły zawodniczki ze stolicy naszego kraju. W drugiej połowie „Miedziowe” wrzuciły wyższy bieg, odrobiły straty i wysforowały się na prowadzenie. Śmiało można stwierdzić, że lubinianki zachowały więcej zimnej krwi, co pozwoliło im zainkasować drugie zwycięstwo. Dzięki temu triumfowi Zagłębie wywalczyło awans do kolejnej fazy zmagań o mistrzostwo Polski juniorek młodszych.

VI mecz: MKS PR Gniezno – Energa AZS Koszalin 32:19 (19:5)

Weekendowy turniej eliminacyjny zwieńczyło starcie gnieźnianek z koszaliniankami. Zdecydowanie lepiej w tym spotkaniu prezentowały się szczypiornistki MKS-u PR. Gospodynie nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele, o czym świadczy chociażby fakt, że Energa AZS czwarte trafienie zainkasowała dopiero w… 27. minucie meczu! Trenerzy Robert Popek i Roman Solarek dynamicznie rotowali składem. Szansę do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymały wszystkie szczypiornistki. Niemalże każda z nich zakończyła spotkanie z chociażby jednym trafieniem. Tym razem najskuteczniejszym ogniwem MKS-u PR była Martyna Dolacińska (7 bramek). Gnieźnianki pokonały drużynę z Koszalina 32:19.

Ekipa z Grodu Lecha z kompletem trzech zwycięstw awansowała do kolejnej rundy zmagań o tytuł Mistrzyń Polski Juniorek Młodszych.

MKS PR: Wilkosz, Konieczna, Jasińska – Bielińska (4), Kasprowiak (4), Pudelewicz (2), Paluch (1), Balcerek (2), Rybicka (1), Ochocka (2), Dolacińska (7), Walkowska (5), Gola (1), Kuszak, Rachela (3).

Mecze sędziowali Rafał Jendraszak i Jacek Świdwa z Zielonej Góry, a także Bartosz Kowalak i Wojciech Marciniak z Poznania. Delegatem z ramienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce był Piotr Brenk.