10 kolejka Ligi Wielkopolska Gniezno

2013-06-28

10 kolejka Ligi Wielkopolska Gniezno to przede wszystkim wielkie emocje związane z meczem pomiędzy BOLL ANN i UNIREM. Unirem musiał wygrać aby wyprzedzić dotychczasowego lidera. Zespoły nie zawiodły, mecz był niesamowicie wyrównany. Mecz trzymający w napięciu przez całe 40 minut. Pierwsza połowa bardzo zachowawcza. Zarówno jedna jak i druga drużyna przede wszystkim skupiona nad zabezpieczeniem linii obrony.  W wyniku tego w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy ani jednej bramki.  Dopiero w drugie połowie wicelider klasyfikacji strzelców Jakub Sawa strzelił dla Boll Annu a Tomasz Smaglewski dla Uniremu, a mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1. Sprawa tytułu jest nadal otwarta, co prawda Unirem ma stratę 4 punktów do lidera, ale jeden rozegrany mecz mniej, dlatego „dopóki piłka w grze…” wszystko możliwe. We wcześniejszych meczach Sport Pub wysoko pokonał G-Fighters 7:2 , a Thunder Gniezno rozgromił outsiderów ligi Old Boys 2001 Pobiedziska 9:2.

Bardzo ładne bramki w tym meczu strzelili Oskar Stankowiak i Mikołaj Bereźnicki. Thunder Gniezno po fatalnym początku sezonu  wyraźnie poprawiło grę i zaliczyło drugie zwycięstwo z rzędu.  Natomiast Old Boys 2001 Pobiedziska nie zdobyło punktu od 20 kwietnia. Po szlagierze Ligi Gniezno na boisko wybiegły KS Teleobiadki Winiary i WTF Gniezno. Oba zespoły z aspiracjami na Ligę Mistrzów Wielkopolski. WTF niestety niespodziewanie potknął się w minionej kolejce ulegając Thunder 1:5. Dlatego tym bardziej zmotywowani chcieli utrzeć nosa drużynie z Winiar. Zadanie bardzo trudne, ponieważ zespół ten ma zdecydowanie najlepszą obronę w lidze. Do tego meczu średnia straconych bramek poniżej jednej na mecz! Było to pasjonujące widowisko, bardzo wyrównane.

Fantastyczną grą w tym meczu na nominację do „7” minionej kolejki zasłużył Marcin Tomalczyk, jego dwie bramki, pomogły Teleobiadką przełamać dzielnie walczących chłopaków z WTF, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2. Zwycięstwo to umocniło zespół z Winiar na miejscu premiowanym grą w Lidze Mistrzów Wielkopolski.  Niestety WTF po dwóch porażkach spadł na 6 lokatę. Kolejne spotkanie to mecz pomiędzy zajmującym 12 miejsce przed tą kolejką KS Tęcza Gniezno i ostatnitm Arkuszewo Team. Arkuszewo niezwykle umotywowane aby opuścić ostatnie miejsce w tabeli rzuciło się do ataku, co przyniosło szybko wymierne efekty, aplikując rywalom do przerwy aż trzy gole. Druga połowa już dużo bardziej wyrównana, do głosu doszli piłkarze Tęczy, dzięki dwóm bramkom kapitana Tomasza Dzionka, nawiązali walkę jednak Arkuszewo kontrolowało do końca wydarzenia na boisku dokładając w drugiej połowie jeszcze dwie bramki a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5:3 dla Arkuszewo Team, największą ofiarą tego zwycięstwa okazała się drużyna Old Boys 2001 Pobiedziska, która spadła na ostatnie miejsce w tabeli.  Natomiast KS Tęcza spadła o jedno oczko na 13 miejsce ustępując miejsca swoim pogromcom.

W przedostatnim spotkaniu tej kolejki zagrały ze sobą WKS Wola Skorzęcka z Pub Bar-Cel-Ona.  Niestety WKS Wola Skorzęcka po raz kolejny przystąpiła do meczu bez nominalnego bramkarza. Bezlitośnie wykorzystał to rywal. A niesamowitymi egzekutorami okazali się bracia Kadłubowicz. Patrząc na ich grę przypominała się słynna japońska kreskówka, gdzie podobnymi wyczynami popisywali się bracia Tasziwana. Siedem goli zaaplikował Paweł, a trzy Piotr. Ostatnie spotkanie sobotniego popołudnia  to mecz pomiędzy aspirującymi do gry w Lidze Mistrzów Wielkopolski Husarią Gniezno, a ekipą Kornecki, która okupuje środek ligowej tabeli. Husarii bardzo zależało na przełamaniu się, bo w ostatnich dwóch meczach zgubiła aż 5 punktów. Mecz był bardzo wyrównany, a gdy poziom zespołów jest podobny często losach spotkania decydują indywidualności. I tak było w tym spotkaniu. W Husarii Gniezno kapitalnie zagrał Mikołaj Pacak, i  jego gra przechyliła szalę zwycięstwa nad Korneckimi, a mecz zakończył się rezultatem 5:4. Bardzo dobra gra Mikołaja Pacaka została doceniona przez obserwatorów i zawodnik ten został nominowany do „7” kolejki Ligi Wielkopolskiej.