11 medali przywiozły z Piły zawodniczki i zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno

2016-03-08

Po dłuższej przerwie zawodniczki i zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno wrócili do rywalizacji. W minioną sobotę 5 marca odbyły się Strefowe Eliminacje do Mistrzostw Polski i III Otwarty Turniej w Karate Shotokan.

W zawodach tych wzięło udział ok. 350 zawodniczek i zawodników z północno – zachodniej Polski tj. z Koszalina, Gniezna, Włocławka, Wejherowa, Żar, Kowala, Szczecina, Poznania, Piły, Krosna Odrzańskiego i Wrześni. Rywalizacja odbywała się równolegle na 3 matach. Jako pierwsze do rywalizacji na centralnej macie przystąpiły nasze „niezniszczalne” dziewczyny Klaudia i Joanna Piórek i Aleksandra Politowicz w kategorii młodzieżowiec – senior 6 kyu – 9 Dan. Pierwszą konkurencją było kata indywidualne. W konkurencji tej wszystkie miejsca na podium zajęły nasze zawodniczki. 1 miejsce zajęła Klaudia Piórek, 2 miejsce zajęła Asia Piórek a 3 miejsce Ola Politowicz. Zaraz po konkurencji kata rozegrano kumite (walkę). I tym razem nasze dziewczyny były bezkonkurencyjne zajmując wszystkie miejsca na podium. Tym razem 1 miejsce zajęła Klaudia Piórek a Asia i Ola zamieniły się miejscami: 2 miejsce zajęła Ola Politowicz a 3 miejsce Asia Piórek. Warto zaznaczyć że w obu konkurencjach trzeci stopień podium ex aequo w kata z Olą a w kumite z Asią uzupełniła zawodniczka miejscowego klubu Daria Wilk. Kolejne konkurencje rozgrywane z udziałem naszych zawodniczek i zawodników to konkurencje w kategoriach junior młodszy, młodzik i dzieci. Również w tych konkurencjach nasi reprezentanci wypadli znakomicie. W kategorii junior młodszy w konkurencji kata indywidualne bezkonkurencyjny okazał się Jakub Zbierski zdobywając złoty medal. W tej samej kategorii lecz w konkurencji kumite 3 miejsce i brązowy medal wywalczył Sebastian Kordela. W kategorii młodzik 2 zawodniczki AKT SAMURAJ również po wielu emocjonujących walkach zdobyły medale. Srebro w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 6-4 kyu zdobyła Wiktoria Łuczyńska, natomiast brąz w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 8-7 kyu zdobyła Natalia Szuba. To nie wszystko jeśli chodzi o medale. W konkurencji dzieci kata indywidualne dziewcząt 6-4 kyu wywalczyła Maja Barczak. 11 medali przywiezione z Piły napawają wielkim optymizmem przed Pucharem Polski Dzieci który w czerwcu odbędzie się w Lublinie jak również przed Mistrzostwami Polski w Karate Tradycyjnym które również w czerwcu zostaną rozegrane w Sopocie. Serdeczne podziękowania dla Senseia Andrzeja Zarzecznego i Senseia Tomasza Majchrzaka za przygotowanie do zawodów."