17 sekund od remisu

2021-08-16

Pechowo zainaugurowali swój udział w Mistrzostwach Europy grupy B polscy hokeiści na trawie.

Mistrzostwa zainaugurował  w niedzielę mecz Austria – Szwajcaria  zakończony rezultatem 0:2. Polacy tego samego dnia zmierzyli się z faworyzowaną Irlandią. Do przerwy przegrywali 0:1, ale starali się nawiązać  walkę z rywalami. W trzeciej kwarcie wyrównującą bramkę zdobył Krystian Sudoł  dokładając umiejętnie laskę do zagrania z głębi boiska Michała Kasprzyka. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, na 17 sekund przed końcową syreną, rywale po zdecydowanym ataku lewym skrzydłem zdołali zdobyć zwycięskiego gola. W innych poniedziałkowych spotkaniach padły rezultaty: Szkocja – Ukraina 4:4, Włochy – Chorwacja 4:1.

W poniedziałek rozegrane zostaną tylko 2 mecze. W grupie B o g. 16:45 Ukraina zmierzy się ze Szwajcarią, a o g. 19 Austria zagra ze Szkocją.

We wtorek odbędą się z kolei 2 mecze grupy A. O g. 17:45 Włosi zagrają z Irlandią, a  o g. 20  Polacy z Chorwacją.

Kibice chcący wspierać na żywo reprezentację Polski mogą nabyć bilety (tylko drogą elektroniczną)  na https://bilety.eurohockeygniezno.pl

Radosław Kossakowski/foto Rafał Mikuła (fotogaleria)