3 medale karateków INOCHI Gniezno

2016-04-03

W sobotę 2 kwietnia odbył się XIII Otwarty Turniej Karate o Puchar Kostrzyńskiego Samorządu – Kostrzyn 2016.

Klub Karate Inochi Gniezno reprezentowali Julita Bartz, Michał Bartz, Arkadiusz Kwaśniewski, Kacper Majchrzak, Weronika Majchrzak, Nikodem Pankowski i Jolanta Woźniak. Podczas rywalizacji w konkurencji kata początkujących nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze, a Weronika wywalczyła swój pierwszy medal - brązowy. Następnie wystartowała Jolanta, która była bezkonkurencyjna i zwyciężyła w kata indywidualnym dziewcząt w swojej kategorii wiekowej. Pod koniec zawodów rozegrane zostały walki kumite. Arkadiusz tym razem zajął 3 miejsce. Czekamy już na następne zawody.
Starsi zawodnicy Klubu, Bernadetta Kuleczka, Filip Owczarzak i Mikołaj Owczarzak startowali natomiast w VII Mistrzostwach Świata Karate  Shotokan, które odbywały się w dniach 1-3 kwietnia w Bydgoszczy. Zawodnicy Inochi dorównywali umiejętnościami najlepszym zawodnikom kata z całego świata, ale niestety powrócili do Gniezna bez medali. Wiele emocji wywołała ostatnia walka Mikołaja, który walcząc o 3 miejsce przegrał nieznacznie 2:3. Gratulujemy udanego występu i życzymy powodzenia podczas następnych startów.