3 Piknik Sportowy zakończony!

2014-05-18

18 maja od godziny 10.00, uroczystym otwarciem, którego dokonał Prezydent Miasta Gniezna - Jacek Kowalski, wspólnie ze swoim zastępcą Czesławem Kruczkiem, rozpoczął się 3 Piknik Sportowy.

Gnieźnieński Piknik Sportowy już na stałe wpisał się do kalendarz imprez w Pierwszej Stolicy Polski. Tegoroczna trzecia edycja przygotowana została tak aby każdy mieszkaniec naszego miasta znalazł coś dla siebie, a miał w czym wybierać. Poza klubami, które wystawiły swoje punkty a były to: Klub Pływacki Kontra, Gnieźnieńskie Towarzystwo Triathlonowe Diament, KS Gniewko, KS Gniezno, KS Mieszko, GOSiR, KS Husarz - Zapasy, UKS Master, TŻ Start Gniezno, UKS Smecz, Evolution F&F - Centrum Capoeira Gniezno, MKK Gniezno, to i innych atrakcji również nie brakowało.

 

Poza możliwością zapoznania się mieszkańców z bogatą ofertą gnieźnieńskich klubów, najmłodsi, którzy przyszli z rodzicami na gnieźnieński Rynek, mieli okazje skorzystać z bardzo bogatej oferty zamków dmuchanych i trampolin. Mogli zmierzyć siłę wykopu piłki nożnej na specjalnym czujniku. Niewątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji dnia była możliwość wzięcia kąpieli w specjalnym "basenie" - bieżni pływackiej, przystosowanej do pływania lub nauki pływania, którą przygotował Klub Pływacki Kontra Gniezno, a ze szczegółami tego basenu, można zapoznać się w materiale po kliknięciu na poniższy link.

 

Bierz kąpielówki na rynek!

 

 

 

 

W trakcie całego pikniku również był pokaz tańca fittnes, który cieszył się sporym zainteresowanie mieszkańców, jako iż przebiegał w rytmie dobrej muzyki a i prowadzące osoby robiły to w taki sposób, że nie sposób było tego nie oglądać. Również nie zabrakło pokazów z ćwiczeniami na rowerach spiningowych, które wykonywali młodzi zawodnicy z GTT Gniezno. Sporo miejsca z placu zajął teren przeznaczony do StreetBall`a, na którym młodzi zawodnicy z MKK Gniezno mogli rozegrać mini mecz a następnie Centrum Capoeira Gniezno poprowadziła mały pokaz treningu.

 

Poniżej przedstawiamy drużynę TS Basket, która w ubiegłorocznym Pikniku również się zaprezentowała i sądzę, że i w tym roku też swoje stoisko by wystawili, lecz ze względu na udział w tym dniu i dzień wcześniej w półfinałowych meczach o Mistrzostwo Polski U14 koszykówki młodziczek młodszych, które rozgrywane były w Bochni (link poniżej), dlatego nie mogli być obecni na Pikniku.

 

TS Basket awansował do finału

 

 

Grzegorz Buczkowski, który w tym dniu był prowadzącym imprezę, podczas trwania Pikniku kolejno zapraszał na scenę przedstawicieli klubów, którzy mieli okazję przy tak szerokiej widowni, zaprezentować swój klub. O godzinie 13.00 na mini basenie SPA Łukasz Staszkiewicz rozpoczął maraton pływacki.

 

 

 

 

 

Tomasz Kostencki + foto oraz materiał filmowy

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,3-piknik-sportowy-zakonczony.html