37 zmian prowadzenia w wyjazdowym meczu Sklep Polski MKK Gniezno. Koszykarze wygrywają ponownie

2017-10-20

Po ciężkim lecz wygranym meczu w Toruniu, naszych koszykarzy czekał kolejny wymagający przeciwnik. W środę 18 października seniorzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno pojechali do Kościana, aby tam zmierzyć się z miejscową BC Obrą.

Przeciwnicy gnieźnian na starcie sezonu w tabeli byli na 5 pozycji, więc pewne było, że spotkanie do prostych należeć nie będzie. Po takim meczu można głęboko wzdychać i powiedzieć – cóż za mecz, cóż za emocje!

Gospodarze rozpoczęli mocnym uderzeniem zdobywając pierwszych kilka punktów. Na szczęście gnieźnianie szybko się otrząsnęli z letargu i wrócili do meczu wyrównując wynik. Mecz przez 3 kwarty był bardzo wyrównany, a o tym niech świadczy liczba zmian prowadzeniu w meczu, która wynosiła 37. Do końca 3 kwarty wynik był sprawą otwartą. To co najlepsze zdarzyło się w ostatniej kwarcie, kiedy to na parkiecie zaczęła się zarysowywać delikatna przewaga MKK. W miarę upływu czasu w tej odsłonie, różnica w punktach stawała się coraz większa. Gospodarze nie potrafili odpowiedzieć na dobrą obronę oraz skuteczny atak gości i to koszykarze z grodu Lecha wyjechali z ważnym zwycięstwem , które aktualnie daje MKK bilans dodatni. Sklep Polski MKK Gniezno wygrywa na wyjeździe z Obrą Kościan 90-74.

Teoretycznie to początek sezonu, ale każdy kolejny mecz jest tym najważniejszym i gracze już szykują się do kolejnej ciężkiej batalii, którą w sobotę obejrzą kibice w Gnieźnie. Przeciwnikiem będzie zespół Sokoła Międzychód, już teraz serdecznie zapraszamy.