A jednak Świt Piotrowo lepszy w rewanżu od Mieszka Gniezno

2013-05-26

Piłkarze Mieszka Gniezno, po raz drugi w ostatnich dwóch tygodniach doznali w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północ porażki. Po wcześniejszym przegranym meczu wyjazdowym w Międzychodzie z ekipą Warty w stosunku 3:0, kolejnej porażki podopieczni Przemysława Urbanika doświadczyli również na wyjeździe w Piotrowie gdzie w niedzielę 26 maja ulegli miejscowej ekipie Świtu w stosunku 3:1.

Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli w 35 minucie. Fenomenalnym strzałem z dystansu z około 40 metrów popisał się Dawid Golon, umieszczając piłkę w samym okienku bramki gnieźnieńskiej. Do końca pierwszej połowy więcej goli już nie zdobyto. I ta część spotkania rozgrywanego w ramach 27 kolejki ligowej a dziewiątego z rundy rewanżowej trwającego jeszcze sezonu 2012/2013 zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem piłkarzy Świtu Piotrowo.

Po wznowieniu gry mieszkowcy stracili drugą bramkę w 46 minucie. Pierwsza akcja drugiej odsłony meczu w wykonaniu gospodarzy i Świt Piotrowo prowadził już 2:0. Zdobywcą bramki dla gospodarzy po ewidentnym błędzie jednego z zawodników Mieszka Gniezno, który  źle wybił piłkę z własnego pola karnego okazał się Łukasz Zagdański, który umieścił piłkę w pustej bramce gnieźnian z najbliższej odległości. Kilka minut później gospodarze zdobyli trzeciego gola. W 49 minucie po indywidualnej akcji Marcin Siuda podwyższył prowadzenie drużyny Świtu Piotrowo na 3:0. Po straconej trzeciej bramce podopieczni Przemysława Urbanika, wprawdzie mieli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich do zmiany niekorzystnego wyniku dla gnieźnian. Jednakże ani Andrzejowi Stefańskiemu, który w 65 minucie próbując lobować golkipera miejscowych ta sztuka się nie udała gdyż piłka zatrzymała się w tym przypadku na poprzeczce bramki gospodarzy. Ani też wtedy kiedy w sytuacji sam na sam  z golkiperem gospodarzy Filipem Adamowiczem znalazł się Daniel Szymański, którego strzał z bliskiej odległości wybronił bramkarz gospodarzy. Dopiero na 5 minut przed końcem spotkania Mieszko Gniezno zdobywa honorową bramkę i zmniejszyło tym samym prowadzenie Świtu Piotrowo do 3:1. Autorem bramki kontaktowej dla Mieszka Gniezno okazał się Andrzej Stefański, który z 7-mego metra po dograniu piłki przez Daniela Szymańskiego umieścił ją w bramce gospodarzy niedzielnego meczu. Spotkanie ostatecznie zakończyło się porażką Mieszko Gniezno, który uległ Świtowi Piotrowo w stosunku 3:1.

A już w czwartek 30 maja Mieszko Gniezno, zawalczy o kolejne punkty w trwającej rundzie rewanżowej sezonu 2012/2013. Przeciwnikiem podopiecznych Przemysława Urbanika na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie będzie ekipa Pogoni Lwówek. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 17.00.

Wyniki 27 kolejki - 25-26 maja
Zjednoczeni Trzemeszno     4-0     1920 Mosina
Czarni Wróblewo                 1-2     1922 Lechia Kostrzyn
Grom Plewiska                     2-0     Wełna Skoki
Leśnik Margonin                   5-4     Sokół Pniewy
Noteć Czarnków                  0-4     Warta II Poznań
Pogoń Lwówek                    1-1     Tarnovia Tarnowo Podgórne
Świt Piotrowo                      3-1     Mieszko Gniezno