Adrian Gomólski piąty Krzysztof Jabłoński czternasty

2010-03-29

W niedzielę 28 marca w Bydgoszczy zostało rozegrane XXIX Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Impreza ta oficjalnie zainaugurowała sezon 2010 w naszym kraju. Wśród zawodników, którzy wzięli w niej udział, znaleźli się dwaj reprezentanci gnieźnieńskiego Startu - Adrian Gomólski i Krzysztof Jabłoński. "Gomóła" zajął ostatecznie piąte miejsce (wywalczył jedenaście "oczek"), "Jabłko" natomiast uplasował się na czternastej pozycji z dorobkiem trzech punktów. Zawody wygrał Emil Sajfutdinow, który zanotował komplet biegowych zwycięstw.

Warto nadmienić, że wyścigi z udziałem naszych reprezentantów były bardzo emocjonujące. Obaj starali się walczyć na dystansie. Tym razem lepszy w tym elemencie od swojego starszego kolegi był Gomólski. Szczególnie udane w jego wykonaniu były wyścigi nr: 15 i 17. W pierwszym z nich, po przegranym starcie najpierw minął Miedzińskiego, a następnie uporał się z liderem miejscowej Polonii Bydgoszcz - Andreasem Jonssonem. Z kolei w ostatnim swoim biegu w rundzie zasadniczej, wszystkich rywali wyprzedził sprytnym atakiem przy krawężniku, już na pierwszym łuku.