Akademia Reissa pokonana przez Mieszko Gniezno

2012-06-07

W 12 kolejce grupy mistrzowskiej orlicy młodsi Mieszka Gniezno wysoko pokonali zespół Akademii Reissa 6-2. Mecz ten pokazał, że mamy już prawdziwy zespół. Od początku biało-niebiescy osiągnęli dużą przewagę, przeprowadzali dużo akcji po których ręce same składały się do oklasków. Była także współpraca między zawodnikami, podania z pierwszej piłki i jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to skuteczność naszych zawodników.

Przez pierwsze 10 minut goście nie mogli wyjść z własnej połowy, ale wynik meczu ciągle się nie zmieniał. Olivier Zakrzewicz, Damian Kołacki i Kacper Zimmer mięli wręcz wymarzone sytuacje jednak bramka gości była jak zaczarowana. I pierwsza akcja Akademii w 10 minucie kończy się powodzeniem i przegrywamy 0-1. Jednak raczej wszyscy są spokojni że  ten mecz wygramy. W 18 minucie wreszcie Mieszko Gniezno strzela pierwszą bramę. Nie udawało się z metra do pustej bramki, udało się z zerowego kąta z narożnika boiska. W 18 minucie Olivier Zakrzewicz strzela bramkę po której jeszcze długo wszyscy zastanawiali się jak ona mogła ,,wpaść"!? W 24 minucie Oli podwyższa na 2-1 i wszystko wraca do normy.

Początek drugiej połowy to szturm na bramkę Akademii i szybko strzelone trzy bramki. W 30 minucie Jakub Dzięcielski strzela na 3-1, w 32 i 33 minucie Kacper Zimmer wreszcie przełamuje się i strzela dwie bramki i prowadzimy już 5-1. Goście odpowiadają bramką z rzutu karnego w 35 minucie. Ostatnie słowo należy do Oliviera Zakrzewicza , który w 43 minucie ustala wynik na 6-2 dla nas.

Podsumowując ten mecz trzeba powiedzieć: nagana za skuteczność, pochwały za grę. A teraz przed orlikami Mieszka bardzo trudny wyjazd do Poznania na mecz z wiceliderem Wartą Poznań.

Mieszko: Jakub Chlebda - Nikodem Mirek, Kacper Kubiak, Adam Kowalski - Jakub Dzięcielski, Damian Kołacki, Olivier Zakrzewicz - Kacper Zimmer

rez.: Jakub Basiński, Bartosz Kwitowski, Nikodem Kęczkowski, Bartosz Bluege, Dawid Tomczyk, Jakub Kuczyński, Maciej Mierzwiak

Mieszko II :  Jakub Bobkiewicz - Filip Splitt, Bartosz Kwitowski, Michał Rajski - Hubert Matlak, Jakub Kuczewski, Maciej Mierzwiak - Dawid Tomczyk