Awans UKS Dąbrówka do Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek

2013-02-05

W dniach 1-3 lutego 2013 roku zawodniczki UKS  Dąbrówka przebywały na Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorek w Żarach. Jako zwyciężczynie  Ligi Wojewódzkiej z tytułem Mistrza Wielkopolski walczyły z drużynami KU  AZS Politechnika Koszalin, MKS Sokół Żary i KPR Kobierzyce - mistrzami lub wicemistrzami w poszczególnych województwach.

W pierwszym dniu zawodów stoczyły zaciekły bój z KU AZS Politechnika Koszalin wygrywając do przerwy 12:8,by po dramatycznej końcówce – wybronionym w ostatnich minutach rzucie karnym- wygrać ostatecznie 23:22.

Sobotni mecz z KPR Kobierzyce przebiegał już zupełnie w innej atmosferze. Gnieźnianki  prowadziły od pierwszych minut ,przewyższając koleżanki z Kobierzyc umiejętnościami zarówno w obronie jak i w ataku. Wynik do przerwy  22:14 zmienił się  w końcówce meczu na 46:29 , dając zawodniczkom UKS  Dąbrówka pewny awans do dalszych rozgrywek.

Ostatni dzień turnieju to potyczka z gospodyniami zawodów MKS Sokół Żary.  Mecz od początki do końca pod dyktando gnieźnianek. W drugiej połowie zawodniczki z Żar zdołały zdobyć zaledwie 4 bramki przy 21 zdobytych przez gości. Mecz zakończył się rezultatem 18:42, do przerwy 14:21.

Tym samy m  zawodniczki UKS Dąbrówka zajęły pierwsze miejsce w grupie i uzyskały awans do Półfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 15-17 lutego w Gdyni.

Walczyć tam będą z MKS Vistal- Łączpol  Gdynia, ubiegłorocznym Mistrzem Polski Juniorek, KS 7 Jarosław oraz UKS Dwójka Nowy Sącz. Przypominam, że w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski UKS Dąbrówka zajął VI miejsce.

Kibicom i sympatykom  piłki ręcznej polecamy stronę  www.zprp.pl, gdzie na bieżąco podawane są wyniki rozgrywek.

UKS Dąbrówka grały w składzie: Chełminiak Kinga, Chudziak Melania, Glapiak Paulina, Janka Renata ,Linkowska Jagoda, Matysek Martyna, Napierała Patrycja , Nowak Katarzyna, Pękalska Agata, Słomiańska Michalina, Świtalska Paulina  : trenerka Dagmara Binarsch.