BOL ANN samodzielnym liderem po trzech kolejkach!

2013-04-29

3 kolejka ligi gnieźnieńskiej za nami. Na szczęście pogoda zlitowała się nad walczącymi na boisku zawodnikami oraz zgromadzoną publicznością i wszystkie siedem spotkań zostało rozegrane w pochmurnej, ale nie deszczowej aurze. Jako pierwsi na murawę boiska wybiegły zespoły Pub – Bar Cel Ona oraz WTF Gniezno. W pierwszej części spotkania inicjatywa należała do zespołu Bar Cel Ony jednak dzięki dobrzej grze i wyrównującej bramce Kamila Szewczaka zakończyła się ona remisem 1:1. Drugie 20 minut to zdecydowana przewaga zespołu WTF Gniezno, który prowadzony przez wspomnianego Kamila, zdobył jeszcze dwie bramki i ostatecznie pokonał przeciwnika 3:1.

W drugim spotkaniu spotkały się ekipy Sport Pub oraz dotychczasowego wicelidera WKS Woli Skórzeckiej. Zespół Sport Pubu przystąpił do tego meczu pozbawiony etatowego bramkarza, a w jego miejsce zagrał zawodnik z pola, który niczym portugalski bramkarz Ricardo, gołymi rękoma bronił silne uderzenia przeciwnika i zasłużył na miano zawodnika meczu. Oczywiście nie należy umniejszać umiejętności pozostałym zawodnikom Sport Pubu, którzy wygrywając spotkanie 5:1 sprawili nie lada niespodziankę i udowodnili, że będą się liczyć w walce o Ligę Mistrzów. Na wyróżnienie zasłużył także Mateusz Ptak, który ustrzelił w tym meczu hat-tricka.

Kolejne 40 minut zagrały zespoły Arkuszewa Team oraz Thunder Gniezno. Szybko strzelona bramka przez zespół Thunder Gniezno była zapowiedzią dobrego widowiska. Niestety na zapowiedziach się skończyło, ponieważ zespół Arkuszewa szybko odpowiedział strzelonymi 3 bramkami i do końca spotkania kontrował przebieg meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Arkuszewa 7:4 i żaden z zespołów nie powinien narzekać na ilość strzelonych przez siebie bramek. I choć bramek w tym spotkaniu nie brakowało, to wielu obserwatorów zgodnie stwierdziło, że na pewno zabrakło tempa. Warto jednak podkreślić dobrą postawę w bramce Mateusz Antczaka.

W 4 kolejce zagrały: lider – zespół Bol Ann oraz Old Boys Orlik 2001 Pobiedziska. Komentarz do tego spotkania jest krótki i jednoznaczny: pierwsza porażka Old Boysów i kolejne zwycięstwo Bol Annu prowadzonych przez braci Bigosińskich. Można powiedzieć, że Borussia ma swoje trio z Polski, Bol Ann ma swoje trio Bigosińskich. Lider nie zwalnia tempa i nie traci bramki. Brawo!

5 spotkanie na pewno zawiodło wielu sympatyków zespołu KS Tęczy. A Husaria jak już wygrywa to od razu z impetem i do zera. 5 mecz sobotniego wieczoru i tyle samo bramek postanowili zaaplikować swojemu przeciwnikowi zawodnicy Husarii. Wyróżnione wędruję do Norberta Szklarza- strzelca dwóch bramek w tym spotkaniu.

W przedostatnim spotkaniu zmierzyły się naprzeciw siebie drużyny G-Fighters oraz KS Teleobiadki Winiary. Zespół gości podzielił sobie mecz na dwie połowy i dwa razy wygrywał je w takim samym stosunku bramkowym. Szwajcarska precyzja i spotkanie kończy się wynikiem 4:0. Duża zasługa grającego dobre zawody Konrada Popka.

Wielu piłkarzy uważa, że najlepsza pora do rozgrywania meczy to późny wieczór pod koniec tygodnia. Coś w tym musi być, ponieważ po raz trzeci z rzędu, ostatnie spotkanie, tym razem 3 kolejki ligi gnieźnieńskiej zapewnia największe emocje i najlepsze widowisko. Po przeciwnych stronach boiska stanęły naprzeciw siebie ekipy Kornecki oraz Unirem. Do przerwy 2:2. Świetne tempo, dużo strzałów, efektowna gra. Ale zespół Kornecki miał tego dnia w swoim składzie świetnie dysponowanych Mateusza Kosickiego oraz Pawła Fuszpaniaka, którzy zapewnili tej drużynie zwycięstwo 5:3.

Przed nami teraz przerwa na odpoczynek, zabawę, jeżeli pogoda pozwoli opalanie.

Zespoły które do tej pory spisywały się trochę gorzej mają czas żeby potrenować, przemyśleć popełnione błędy, a liderzy rozgrywek mogą się już skupić na szlifowaniu formy.