Bardzo dobry występ Jakuba Różaka w Krakowie !

2011-05-22

Rewelacyjny występ zanotował młody tenisista Stelli Niechan Gniezno - Jakub Różak podczas finałów Pucharu Polski Młodzików traktowanych jako Mistrzostwa Polski Młodzików rozgrywanych w Krakowie. Najpierw w turnieju drużynowym grając wspólnie z Kamilem Kwapichem pokonali drużynę MKS Śnieżnik Stronie Śląskie 3:1 ulegli UKS Sovit Białystok 2:3 i Return Piaseczno 0:3, zajmując dzięki lepszej różnicy setów piąte miejsce drużynowo w kraju.

W turnieju indywidualnym natomiast Jakub Różak pokonał najpierw Filipa Kujawę ze Słupi Wielkiej 3:2, potem wygrał z Marcinem Balcerzakiem z Silesi Miechowice 3:0. Dopiero uległ głównemu faworytowi i późniejszemu zwycięzcy Aleksandrowi Wereckiemu.z Piaseczna 0:3, również zajmując piąte miejsce indywidualnie w Polsce. Największy sukces odniósł Jakub w grze deblowej zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. Grając w parze ze Sławomirem Doszem z Lęborka najpierw pokonali parę : Kawiak- Cudnowski 3:0 potem zawodników z Rawy Mazowieckiej:Polański-Gierach 3:2, ulegając po dramatycznym pojedynku o finał późniejszym zwycięzcom: Węderlich z Torunia i Kapikz Krakowa 2:3.