Bardzo wysokie zwycięstwo TS Basket w Koninie

2013-02-09

Bardzo wysokim zwycięstwem zawodniczki TS Basket MOS Gniezno zakończyły pierwszą rundę rozgrywek ligowych w ramach Wielkopolskiej Ligi Koszykówki. Tym razem przeciwnikiem Gnieźnianek była drużyna MKS MOS Konin. Nasze zawodniczki rozpoczęły mecz w swoim stylu, szybko zdobywając dużą przewagę. W drugiej kwarcie skuteczna gra w obronie spowodowała, że drużyna rywalek nie zdobyła żadnego punktu. Trzecia i czwarta kwarta to również bardzo dobra gra i wykorzystywanie umiejętności nabytych na treningach. Bardzo budującym widokiem była współpraca całego zespołu - celne podania, asysty, przejęcia i szybka i skuteczna gra w ataku. Dzięki temu do kosza trafiały dziś wszystkie zawodniczki, a liczba zdobytych punktóww lidze po tym meczu osiągnęła wartość 1059, przy 248 punktach straconych. Dzisiejszy mecz zakończył się wygraną drużyny TS Basket 135:18 (44:9, 31:0, 28:7, 32:2).

Wartym podkreślenia jest fakt, że w dzisiejszym meczu punktowały wszystkie zawodniczki. Na półmetku rozgrywek TS Basket MOS Gniezno pozostaje jedynym zespołem bez porażki w lidze. W rundzie rewanżowej najtrudniejszymi przeciwnikami będą drużyny Tęczy Leszno oraz Inei I Poznań, które zajmują wysokie miejsca w tabeli rozgrywek, a mecze z tymi zespołami będą rozgrywane na wyjeździe