Bez niespodzianki. Mieszko Gniezno przegrywa w Rypinie różnicą pięciu goli

2011-05-14

Porażka goni porażkę. Tak by można w dwóch zdaniach skomentować kolejny występ w rozgrywkach trzeciej ligi grupy drugiej kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarzy Mieszka Gniezno. Po ubiegło tygodniowej porażce na własnym trenie z ekipą Notecianki Pakość. Tym razem w sobotę 14 maja biało-niebiescy polegli w dziewiątym meczu rundy rewanżowej a 25-tym trwającego sezonu 2010/2011 na wyjeździe przegrywając z drużyną Lecha Rypin w stosunku 5:0.

Jak można przeczytać i zapoznać się z wynikami tej kolejki na stronie 90minut.pl, to gnieźnianie do przerwy z gospodarzami przegrywali już 3:0. Najpierw golkipera gości w 18 minucie pokonał Szymon Moszczyński. W 28 minucie gry piłkarze z Rypina prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców w zespole miejscowym wpisał się Ernest Konon. Ten sam zawodnik w 42 minucie spotkania ustalił wynik pierwszej połowy pokonując po raz trzeci golkipera z grodu Lecha. Po zmianie stron w meczu padły jeszcze dwa gole, lecz autorami ich byli piłkarze miejscowej drużyny. W 76 minucie meczu na 4:0 podwyższył prowadzenie drużyny z Rypina - Marcin Baronowski. A wynik meczu w 90 minucie ustalił Paweł Peceluk.

W gwoli informacji, przypomnijmy iż w pierwszej potyczce pomiędzy obiema drużynami do, której doszło jesienią ubiegłego roku 9 października padł remis 1:1. W tamtym spotkaniu bramkę dla Mieszka Gniezno zdobył Mateusz Krygier a dla Rypina gola na swoim koncie zapisał Paweł Kukowski.

A już w najbliższy weekend Mieszko Gniezno czeka kolejna potyczka ligowa. Tym razem na własnym boisku przy ulicy Strumykowej gnieźnianie podejmować będą ekipę Polonii 1912 Leszno

Kolejka 25 - 14-15 maja wyniki:
Victoria Koronowo     3-1     Lubuszanin Trzcianka