Bez niespodzianki w Koronowie. Mieszko Gniezna wraca z kolejną porażką

2011-05-28

Po ubiegło tygodniowym zwycięstwie na własnym trenie z Polonią 1912 Leszno wydało się że trzecioligowi piłkarze Mieszka Gniezna, występujący w rozgrywkach drugiej grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolsiej złą passę porażek mają za sobą. Nic z tych rzeczy, gdyż wszystko chyba wróciło do normy. Biało-niebiescy w sobotę 28 w zakończonej 27 serii spotkań mistrzowskich po raz kolejny z placu gry schodzili jako pokonani. Otóż Mieszko Gniezno uległo w meczu wyjazdowym w Konorowie, gdzie było podejmowane przez tamtejszy zespół Victorii w stosunku 0:2.

Gospodarze na prowadzenie w sobotnim meczu wyszli po kwadransie gry. Bramkarza biało-niebieskich pokonał Adam Kardasz. W pierwszej połowie więcej goli już nie padło i ta część meczu zakończyła się prowadzeniem 1:0 miejscowych. Po zmianie stron, kibice z Koronowa musieli czekać na zdobycie drugiej bramki aż do ostatnich minut meczu. Dopiero w 90 minucie gry, tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego drugiego gola dla Victorii zdobył Jakub Kujawa.

Przypomnijmy naszym czytelnikom iż w pierwszej potyczce piłkarskiej pomiędzy obiema drużynami, do której doszło jesienią 2010 roku w Gnieźnie w ramach 12 kolejki ligowej w dniu 23 października odnotowano remis 1:1 i podział punktów w tabeli ligowej. W tamtym spotkaniu bramkę dla Mieszko Gniezno zdobył w 52 minucie meczu Wojciech Gąsiorowski a dla Koronowa gola strzelił w 73 minucie Adam Kardasz.

A już w środę 1 czerwca Mieszko Gniezno, o godzinie 17.00 podejmować będzie na własnym trenie przy ulicy Strumykowej ekipę Unii Janikowo.

Lech Rypin     0-2     Calisia Kalisz
Błażej Ciesielski 1, Łukasz Wiącek 32 (k)

Notecianka Pakość     1-2     Chemik Bydgoszcz
Mikołaj Goczkowski 90 - Szymon Spychała 35, Michał Kacprzak 80

Unia Swarzędz     3-2     Wda Świecie
Konrad Zandrowicz 20, Marcin Hercog 37, Ernest Maćkowiak 53 - Patryk Urbański 52, 54

GKS Dopiewo     -     Górnik Konin     29 maja, 15:00

Włocłavia Włocławek     4-0     Piast Kobylin
Patryk Stasiak 7, Bartłomiej Dębicki 43, Michał Rosiak 77, Mateusz Tłuchowski 85

Chemik Bydgoszcz            -     Lech Rypin     1 czerwca, 17:00
Calisia Kalisz                      -     Polonia 1912 Leszno     1 czerwca, 17:00
Unia Solec Kujawski         -     Victoria Koronowo     1 czerwca, 17:00
Mieszko Gniezno                -     Unia Janikowo     1 czerwca, 17:00