Bezbramkowy remis na zakończenie sezonu młodzików Mieszka Gniezno - Foto relacja

2012-11-12

W sobotę 10 listopada drużyna młodzików Mieszka Gniezno zakończyła sezon jesienny. W ostatnim meczu przeciwnikiem  podopiecznych Wojciecha Gąsiorowskiego na własnym boisku przy ulicy Strumykowej była drużyna Lechii Kostrzyn. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym  0:0.

Sobotni pojedynek od pierwszej minuty był bardzo zacięty, żadna ekipa nie odpuszczała , było dużo walki i zaangażowania z obu stron. Pierwszą groźną sytuacje mieli gracze Lechii Kostrzyn w 10 min. po rzucie rożnym i uderzeniu głową piłka szczęśliwie wylądowała na poprzeczce bramki Mieszka .Później lekką przewagę uzyskali gnieźnianie lecz strzały stawały się łupem bramkarza przyjezdnych lub były niecelne. Uderzali kolejno w 18 min. Jakub Bryska po centrze Patryka Błachowiaka , a w 21 min. Szymon Klimacki. Do końca pierwszej połowy walka toczyła się głównie w środkowej części boiska.

Od początku drugiej połowy drużyna Mieszka próbowała narzucić przeciwnikom swój styl gry i przejeła inicjatywę w środku pola. Udawały sie szybkie przechwyty piłki i akcje skrzydłami. Wzrosła ilość oddawanych strzałów na bramkę Lechii.  Próbowali zdobyć gola:  w 34 min. Mateusz Miękiszak , w 36 min. Jakub Siudziński,w 37 min. Mikołaj Dziel lecz wszystkie próby okazywały się nieskuteczne. Zespół gości nie ograniczał sie tylko do obrony lecz również groźnie kontratakował ale nasi obrońcy potrafili zażegnać niebezpieczeństwo pod swoją bramką. Spokojem imponował Mateusz Sekulski grający ostatniego stopera , a walecznością Mateusz Borecki. W 40 min. w sytuacji ,,sam na sam,, po podaniu Jakuba Kozłowskiego znalazł się. Mateusz Miękiszak strzał zdołał obronić golkiper z Kostrzynia. Akcję meczu piłkarze Mieszka przeprowadzili w 47 min. piękna ,, klepka ,,, między Szymonem Klimackim ,a Kamilem Kmieciem i uderzenie tego pierwszego o milimetry minęło bramkę gości. W końcówce jeszcze Jakub Bryska dwukrotnie i Kamil Kmieć próbowali zaskoczyć bramkarza Lechii Kostrzyn strzałami z dystansu lecz bez powodzenia i mecz zakończył sie bezbramkowym remisem.

W sumie udane zakończenie rundy i dobry zacięty mecz ,zabrakło jedynie skuteczności.

Skład Mieszka Gniezno: Król - Borecki , Sekulski , Błachowiak - Nowicki , Klimacki , Bryska , Kozłowski - Kmieć. Na zmiany wychodzili : Strzyżewski , Tymosz , Miękiszak , Dziel , Siudziński w kadrze meczowej byli również , John , Steć , Brzóstowicz , Polus , Dolata ,Pućka.