Boksowali ze zmiennym szczęściem

2009-10-19

W miniony weekend (16-18 października) odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Zygmunta Krygera w Toruniu. W zawodach udział wzięło 16 klubów z całej Polski. Z poza Polski  byli zawodnicy z Rosji,  Ukrainy, Litwy i Estonii.

W tak silnym turnieju Gniezno reprezentowało dwóch zawodników ze Steli Gniezno: Patryk Jackowiak i  Mateusz Rogowski.

Po kilku dniach i ciężko stoczonych walkach do strefy medalowej w wadze 60 kg zakwalifikowało się  siedmiu zawodników m.in. Mateusz Rogowski, który w półfinale niestety przegrał na punkty z Nikitą Karnen z Rosji. Tutaj dodać należy, że Rosjanin wygrał ten turniej pokonując w finale jednogłośnie na punkty brązowego medalistę Polski Mateusza Michalskiego z KS Damianicy.

Kolejny gnieźnianin Patryk Jackowiak walczący w wadze 57 kg skapitulował dopiero w finale, przegrywając przez rsc w pierwszej rundzie z Przemysławem Runowskim z Czarnych Słupsk.

Podsumowując turniej, przywieźliśmy srebro i brąz. Jeden powie czemu tak słabo nasi wypadlii, jednak zawody były bardzo mocno obsadzone przez zawodników za wschodniej granicy i zajmując miejsca obok takich zawodników - medalistów Olimpiady Młodzieży w Boksie nie jest żadną ujmą dla nich i dobrze rokuje na start ich w przyszłorocznych mistrzostwach.

W rozgrywkach ligi młodzieżowej, które równolegle z toruńskim turniejem rozegrano we Włocławku udział wzięli również zawodnicy z Gniezna: Karolina Koszela, Szymon Bubacz, Damian Wiśniewski, a mecze swoje stoczyli z przeciwnikami z drużyny okręgu Kujawsko Pomorskiego i Szczecina.

Karolina i Szymon bronili barw wielkopolski w drużynie PKB Poznań.

Niestety pomimo wielu starań zawodników z PKB Poznań - Wielkopolska we Włocławku ulega 14:8. Karolina Koszela zdobyła dwa punkty przez przyznanie walkowera którego oddała jej Sylwia Kusiak ze Świecia. Szymon Bubacz przegrał swoją walkę z Kacprem Kuligowskim ze Słupska.

Damian Wiśniewski został wypożyczony do woj lubuskiego i boksował w Szczecinie, a swoją walkę przegrał z Patrykiem Dimlerem z Wisły Tczew. Lubuskie całe spotkanie przegrało  19:3.