Brawo rezerwa! Orlicy z szansą na medal Mistrzostw Wielkopolski! - Fotorelacja

2013-06-17

Kolejny bardzo dobry mecz rozegrali orlicy starsi Mieszka Gniezno (rocznik 2002) w walce o Mistrzostwo Wielkopolski. Biało-niebiescy w niedzielę 16 czerwca na boisku orlika pryz Wrzesińskiej w Gnieźnie, pokonali po dramatycznym meczu bardzo mocny zespół Lidera Swarzędz 4-3. Cztery dni wcześniej także górą byli gnieźnianie wygrywając w Swarzędzu 4-2. Po tym zwycięstwie i przy równoczesnym remisie Szóstki Śrem z Nielbą Wągrowiec ponownie przed biało-niebieskimi otworzyła się szansa zdobycia medalu co byłoby ogromnym sukcesem naszego zespołu. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka rozgrywek.

Przed meczem wiadomo było że wystąpimy osłabieni bez naszego lidera środka pola Kuby Basińskiego (wyjazd). W środku pola zastąpić miał go będący ostatnio w znakomitej formie Nikodem Kęczkowski ale jak zobaczyliśmy przed meczem rozpłakanego  Nikodema (poważny ból zęba), trzeba było zmienić całe ustawienie zespołu. Ale nie na darmo mamy tak liczną kadrę zespołu i właśnie w takich przypadkach przydaje się mieć pełnowartościowych zastępców. A właściwie po tym meczu można powiedzieć że pełnowartościowych następców!

Goście, których trenerem jest znany były piłkarz m.in. Lecha Poznań Czesław Jakołcewicz, przyjechali do Gniezna z zamiarem zwycięstwa. Chyba jednak zapomnieli że w ataku mamy super strzelca Kacpra Zimmera. W 4 i 7 minucie pozostawiony bez opieki popularny Gibon jak na treningu rozmontował obronę gości i wyszliśmy na prowadzenie 2-0. Goście w 11 minucie strzelają pierwszą bramkę po strzale z dystansu, ale chwilę później w 15 minucie jest już 3-1. Tym razem Oli Zakrzewicz w swoim stylu wbiegł między obrońcę a bramkarza i przelobował goalkeepera gości. Gdy wydawało się że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa goście przeprowadzili dwie skuteczne kontry i do szatni schodzimy przy remisie 3-3.

Druga połowa to prawdziwa wymiana ciosów w której bohaterami byli obaj bramkarze broniący jak w transie nieraz wręcz w nieprawdopodobnych sytuacjach. Jednak to Szymon Steć okazał się zwycięzcą tej rywalizacji gdyż zachował czyste konto w drugiej połowie a bramkarz Lidera musiał skapitulować w 43 minucie po kapitalnym strzale Adama Kowalskiego z prawie połowy boiska!

Wielkie brawa dla całego zespołu a zwłaszcza tych którzy tak skutecznie zastąpili nieobecnych a więc Nikodema Mirka (znakomity mecz), Bartka Kwitowskiego (minus za dyskusję z sędzią), Adama Kowalskiego, Kuby Kuczewskiego Bartka Bluege i pozostałych. Nie można oczywiście zapomnieć o naszych liderach Olim, Gibonie, Chlebku i Szymonie. No i na koniec specjalne wyróżnienie dla Kacpra Kubiaka, który po raz pierwszy zagrał jako rozgrywający i co tu dużo mówić, Basina musi się bać!

Mieszko Gniezno - Lider Swarzędz 4-3 ( 3-3 )

bramki: Kacper Zimmer 2, Olivier Zakrzewicz 1, Adam Kowalski 1

Mieszko Gniezno: Szymon Steć - Jakub Chlebda, Jaku Kuczewski, Nikodem Mirek - Adam Kowalski, Kacper Kubiak, Olivier Zakrzewicz - Kacper Zimmer a także Jakub Bobkiewicz, Bartosz Kwitowski, Bartosz Bluege, Maciej Mierzwiak, Dawid Tomczyk, Jakub Dzięcielski, Hubert Matlak, Olek Hanczewski