Brązowy Medal Mistrzostw Polski Oktawii Karkoszki

2010-03-28

Od piątku do niedzieli w Ostródzie trwały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W tej najważniejszej indywidualnej młodzieżowej imprezie startowały trzy zawodniczki Stelli Niechan Gniezno.
Duży sukces odniosła min. Oktawia Karkoszka w grze deblowej zdobywają brązowy medal. W parze z Adrianna Szulc z Inowrocławia pokonały min. : Kamińska – Biała 3:1, w ćwierćfinale Klimas-Derkowska 3:1 i dopiero w meczu o finał uległy zdecydowanym faworytkom: Natalia Partyka- Katarzyna Grzybowska 0:3. W turnieju gier mieszanych Karkoszka w parze z Michałem Dąbrowskim z Grudziądza zajęli wysokie piąte miejsce . Podobnie piąte miejsce zajęła Paulina Klimas w deblu, a Monika Jacek była dziewiąta w deblu. W turnieju indywidualnym wysokie dziewiąte miejsce zajęła Paulina Klimas z dorobkiem pięciu zwycięstw, uległa jedynie Natalii Partyce w meczu o awans do 1/8.
Szkoda niewykorzystanej szansy Oktawii Karkoszki w meczu o awans do 1/8 finału z Katarzyną Barańską ze Spójni Warszawa przegranego po dramatyczny boju 3:4. Z dobrej strony zaprezentowała się w całym turnieju Monika Jacek zajmując indywidualnie 17 miejsce punktowane wśród 48 startujących i 9 w deblu. W mistrzostwach tych startowali również byli gnieźnianie: Maciej Karmoliński, Bartosz Badnarkiewicz i Rafał Ordza.