Cenne zwycięstwo MKK Gniezno w Rawiczu!

2012-10-22

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali na swoim koncie seniorzy MKK Gniezno w rozgrywkach 3-ligowych . Tym razem nasi koszykarze udali się do Rawicza. Tamtejsza Ravia zwłaszcza w spotkaniech przed własną publicznością jest zespołem bardzo groźnym. Początek spotkania pokazał , że mecz będzie rozgrywany pod znakiem walki i mocnej defensywy. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16:16. Na całe szczęscie kolejną część gry wygrali już zawodnicy z pierwszej stolicy 17: 14. Tym samym schodząc do szatni z 3-punktową przewagą.

Decydująca o losach spotkania okazała się trzecia kwarta wygrana przez koszykarzy MKK 16:11 . Wypracowaną przewagę udało się utrzymać do samego końca , ostatecznie pokonując ekipę Ravii Rawicz 65-56. Warto zaznaczyć dobrą zespołową obronę gnieźnian, którzy pozwolili gospodarzom na zdobycie jedynie 56 punktów.

Na kolejne spotkanie nasi koszykarze udadzą się do Goleniowa 28 października. Miejmy nadzieję, że wrócą z tej wyprawy  ciągle jako niepokonani w obecnym sezonie.

Punkty dla MKK: Konowalski 29, Dobrzycki 15, Konwiński 9, Golasiński 8, Sroczyński 4, Kuliński 0, Łepski 0, Nowiński 0, Szymkowiak 0 .