Cenne zwycięstwo Mieszka Gniezno

2010-09-06

Pierwsze zwycięstwo odnieśli trzecioligowi piłkarze Mieszka Gniezno.  Zwycięstwo tym cenniejsze że odniesione zostało przez podopiecznych Pawła Bartkowiaka na wyjeździe. Po serii czterech porażek z rzędu w niedzielę 5 września biało-niebiescy udali się do Kobylina gdzie po dość dobrym spotkaniu pokonali miejscowego Piasta w stosunku 2:1.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, ale to gospodarze byli bliżsi zdobycia bramki, jednak ich strzały w 8 i 12 minucie nie znalazły drogi do bramki gnieźnieńskiej. W 27 minucie wydawało się że biało-niebiescy wyjdą na prowadzenie, jednak strzał Mariusza Piotrowskiego zatrzymał się na poprzeczce bramki bramkarza Piasta. W odpowiedzi to gospodarze byli bliscy wyjścia na prowadzenie ale strzał napastnika Piasta wylądował na słupku bramki Bihuna. W 41 minucie dobrym dośrodkowaniem popisał się Lewandowski a na bramkę zamienił je Gąsiorowski. W tym układzie po pierwszych czterdziestu pięciu minutach Mieszko Gniezno prowadziło w Kobylinie 1:0.

Po zmianie stron od samego początku zdecydowanie zaatakowali gospodarze ale bardzo szybko musieli przełknąć gorzką pigułkę! Bardzo dobre rozegranie rzutu wolnego w 55 minucie przez Piotrowskiego do Gąsiorowskiego,  który popisał się fantastycznym strzałem z woleja lewą nogą zza szeptu metrów. Bramkarz Piasta nawet nie drgnął. Od tego momentu gospodarze postawili wszystko na jedną kartę stwarzając szanse na kontry zespołowi Mieszka. I gdyby lepiej nastawione celowniki mieli by Matysiak, Nowak, Szymański, Góralski czy Kriger to zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe. Jednak to gospodarze w 80 minucie strzelili bramkę kontaktową autorem której okazał się Jacek Biernat. Po zdobytym golu końcówka meczu była bardzo nerwowa, ale wynik meczu już nie uległ zmianie i pierwsze zwycięstwo gnieźnian stało się faktem.

Jako ciekawostkę trzeba podać że biało-niebiescy przerwali trwającą ponad dwa lata passę gospodarzy bez porażki na własnym boisku.

Kolejna szansa na zdobycia punktów dla biało – niebieskich nadarza się już w najbliższą sobotę, 11 września kiedy to do grodu Lecha zawita ekipa Włocłavii Włocławek. Początek tego spotkania na boisku przy ulicy Strumykowej zaplanowano na godzinę 17.00.

Skład Mieszka Gniezno: Bihun - Lewandowski ( 46 Matysiak 90 Kujawa ), Zimnik, Urbaniak, Piotrowski - Ligierski ( 46 Kriger ), Góralski, Mokrzycki Ł., Nowak, Gąsiorowski ( 85  Zamiar ) - Szymański

Kolejka 5 - 4-5 września
Chemik Bydgoszcz     0-2     Lubuszanin Trzcianka