Cenne zwycięstwo orlików Mieszka II Gniezno na wyjeździe w Kobylnicy - Foto relacja

2013-05-14

Zawodnicy KS Mieszko II Gniezno (rocznik 2002) rozegrali kolejne spotkanie w poznańskiej lidze Orlik E1 gr. 1, tym razem na wyjeździe pokonali rówieśników z Piasta Kobylnicy. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 6-3 dla zawodników Mieszka.

Pierwsza połowa obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych pierwszą bramkę w meczu dla zespołu Mieszka zdobył Sebastian Łukomski (0:1), zawodnicy Piasta szybko odrobili straty, po faulu na zawodniku gospodarzy sędzia podyktował rzut karny, który zamienili na bramkę (1:1). Z minuty na minutę rosła przewaga zawodników Mieszka co udokumentowali zdobyciem kolejnych dwóch bramek. Pierwsza z nich padła po zespołowej akcji i celnym strzale Sebastiana Łukomskiego (1:2). Trzecią w tym spotkaniu bramkę dla swojego zespołu zdobył również Sebastian Łukomski, który minął dwóch obrońców i celnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy (1:3). Po fatalnym błędzie obrony i faulu na zawodniku Piasta gospodarze zdobyli drugą bramkę z rzutu wolnego (2:3). Pierwsza połowa zakończyła się jedno bramkowym prowadzeniem zawodników Mieszka (3:2).

Druga połowa rozpoczęła się od ataków zawodników Mieszka, którzy szybko zdobyli czwartą bramkę, na listę strzelców wpisał się Mateusz Zakrzewski (2:4). Od tej chwili gra toczyła się w środkowej części boiska. Zawodnicy mieszka w kolejnych minutach zdobyli coraz większą przewagę co przełożyło się na zdobycie piątej bramki. Po indywidualnej akcji drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Mateusz Zakrzewski (2:5). Szusta bramka dla zespołu Mieszka padła po stały fragmencie gry. Rzut wolny wykonywał Kacper Kaczmarek, który mocnym dośrodkowaniem  skierował piłkę w kierunku bramki, a tam do główki wyskoczył

Mateusz Zakrzewski zmieniając delikatnie lot piłki i zdobywając trzecią bramkę dla swojego zespołu (2:6). Mieszko miało jeszcze kilka szans na zdobycie kolejnych bramek lecz na drodze staną dobrze broniący bramkarz gospodarzy. Rozluźnieni wysokim prowadzeniem zawodnicy Mieszka na pięć minut do końca spotkania stracili po błędzie w obronie i niezdecydowaniu bramkarza trzecią bramkę (3:6).

Piast Kobylnica - KS Mieszko II Gniezno  3-6 (2-3)

bramki dla Mieszka zdobyli: Sebastian Łukomski 3, Mateusz Zakrzewski 3.

Mieszko: Jakub Stachowiak (kap.),Mikołaj Pluciński, Jakub Stefański, Bartosz Szeliga, Kacper Kaczmarek, Marcel Kaczmarek, Alan Łuszczyński, Sebastian Łukomski, Mateusz Zakrzewski, Gabriela Zakrzewska, Dawid Fiałkowski, Gabriel Tomczak, Przemysław Krawczyński, Kamil Grzechowiak, Paweł Kubaszewski, Patryk Cieślewicz
Trener: Tomasz Zakrzewski

Następne spotkanie Mieszko II Gniezno rozegra 18 maja o godz.15:00 z drużyną  OSKIR-ORLIK Witkowo.