Cenny remis i porażka tenisistów Stelli Niechan Gniezno

2011-02-13

W kolejnych meczach trzeciej ligi tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno wyjechali do Złotowa i Śmiłowa. W pierwszym meczu z liderem tabeli Spartą Złotów gnieźnianie byli bliscy sprawienia olbrzymiej niespodzianki. Po niezwykle długim wyrównanym meczu ulegli ostatecznie 4:6.

W ostatnim decydującym pojedynku Jakub Nowak prowadził już z Sebastianem Gusem 2:0 w setach oraz 5:1 w piątym secie i pomimo gorącego  dopingu kolegów nie wytrzymał psychicznie ulegając 2:3. Punkty w tym meczu dla stellistów zdobyli: Michał Nowak i Krystian Chmielewski po 2, Jakub Różak-1 oraz para deblowa Michał Nowak- Chmielewski. W drugim natomiast meczu najmłodszy zespół w rozgrywkach stanął naprzeciwko bardzo doświadczonym zawodnikom Orkanu Śmiłowo , drużynie zajmującej trzecie miejsce w tabeli.

Dzięki ogromnej determinacji udało się się wywieźć cenny remis,a nawet zwycięstwo było blisko gdyż Jakub Nowak przegrał znowu w końcówce 2:3 z Januszem Saturskim. Punkty w tym meczu zdobyli: Michał Nowak i Krystian Chmielewski po 2 ,  Jakub Różak –1. Na szczególne słowa uznania w obu meczach zasłużył grający bez kompleksów najmłodszy zawodnik trzeciej ligi Jakub Różak.  Aktualnie z dorobkiem 15-tu punktów drużyna beniaminka zajmuje szóste miejsce na dwanaście startujących zespołów.