Ciekawe piłkarskie widowisko

2010-06-15

W niedzielę 13 czerwca zawodniczki UKS Medan Gniezno rozegrały kolejny w swojej karierze turniej. Tym razem miejscem zawodów była „świeża”, bo dopiero oddana do użytku hala w Tucholi. Warto dodać, że jest to miasteczko, które liczy zaledwie 15 tysięcy mieszkańców, a do ich dyspozycji są dwie pełnowymiarowe hale sportowe. Dodatkowo hala została zbudowana od podstaw, dzięki czemu koszt jej wybudowania nie przekroczył 8 milionów złotych.

W turnieju wystąpiło 5 drużyn: Tucholanka Joltex Tuchola, Elwo Etna Elbląg, Medan Gniezno, Checz Gdynia i Red Devils Chojnice. Faworytem zawodów był zespół z Tucholi i nie zawiódł oczekiwań kibiców przybyłych tego dnia na trybuny.

Pierwsze spotkanie Medanu to mecz przeciwko rywalkom z I Ligi Futsalu. Tym razem (w ostatnim turnieju w Tucholi, Gnieźnianki uległy „Diablicom” 3:0) po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa cieszyła się nasza drużyna. Podopieczne Piotra Siudzińskiego grały typowo futsalowo. Świetne ustawienie w polu, dobre krycie przeciwniczek i szybkie kontry sprawiły, że ten mecz zakończył się wynikiem 2:0, a dwie bramki zdobyła kapitanka Medanu - Joanna Rydlewska.

Kolejne spotkanie, jakie rozegrały nasze dziewczyny przeciwko drużynie Checz Gdynia zakończyło się remisem 1:1. Walka pomiędzy obiema drużynami była widoczna od samego początku. Dopiero w 9 minucie Gnieźnianki straciły bramkę i wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza część meczu. W drugiej połowie kibice obejrzeli wiele ciekawych akcji z obu stron, ale żadna z nich nie zakończyła się golem. Na minutę przed końcem spotkania Piotr Siudziński zdecydował się na zmianę, a na boisku pojawiła się Klaudia Perkowska, która po kilku sekundach od pojawienia się na boisku zdobyła bramkę dającą remis. Pomimo tego, że Klaudia jest krótko w klubie, nie wahała się ani chwili i świetnie uderzyła w „okienko”.

Elwo Etna Elbląg to kolejny przeciwnik, z jakim musiały zmierzyć się zawodniczki z Grodu Lecha. Elwo to drużyna na co dzień występująca w rozgrywkach Beach Soccer, dzięki czemu grały częściej wysokie piłki. Gnieźnianki nie umiały sprostać tej drużynie i całe spotkanie wysoko przegrały 4:0.

W ostatnim meczu naszymi rywalkami były miejscowe zawodniczki, czyli Tucholanka Joltex Tuchola. Warto dodać, że w tym zespole występowały dwie zawodniczki Medanu, czyli Iza Betcher oraz Kasia Rzętkowska, które są mieszkankami tego miasta. Mecz był bardzo ciekawy i praktycznie na całej szerokości boiska trwała ostra rywalizacja. Jedyną bramkę dającą zwycięstwo zarówno w spotkaniu jak i w całym turnieju zdobyła Iza Betcher.

Elwo – Checz 1:3

Drużyna Medanu wystąpiła w składzie: Ewelina Lisiecka- bramkarz, Klaudia Perkowska, Joanna Rydlewska, Patrycja Marcinkowska, Joanna Grygiel, Martyna Oelke, Agnieszka Jóźwiak, Ewelina Perkowska, Agata Zielińska, Alicja Komornicka, Barbara Kubasik