Co słychać w Gniezno Liga 2010?

2010-03-17

Zarząd Gniezno Ligi stanął dzisiaj przed poważnym pytaniem : Gniezno Liga 2010 wystartuje?
W dzisiejszych porannych godzinach doszło do rozmowy Prezesa Filipa Chrzanowskiego z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 12 - Marianem Pokładeckim. Wyniki tej konwersacji nie były pozytywne dla organizatora rozgrywek.
Wynajęcie boiska na tą chwilę przekracza budżet Ligi. Jego koszt to prawie 25% więcej niż suma pieniędzy uzyskanych za wpisowe.

Na daną chwilę Zarząd Gniezno Ligi jest w trudnej sytuacji.
"Jestem pewien, że Gniezno Liga wystartuje - komentuje Chrzanowski - Mamy zaledwie kilka dni, aby ustalić warunki umów sponsorskich, a w przypadku braku pozytywnych wyników będziemy zmuszeni do rezygnacji z boiska na Winiarach."

Niemniej jednak w Czytaj więcej zamieszczamy oficjalne terminy kolejek Gniezno Ligi. Pragniemy Państwa również uświadomić, że zrezygnowaliśmy z piątkowych meczy, a zastąpiliśmy je niedzielnymi.

Sparing - Sport Gniezno.pl i WKS Wola Skorzęcka
6 marca na boisku Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się mecz sparingowy pomiędzy Sport Gniezno.pl a WKS Wola Skorzęcka. Jak wiadomo obie drużyny występują w rozgrywkach Gniezno Ligi w sezonie 2010, przy czym Sport Gniezno.pl broni tytułu sprzed roku.

Od początku meczu przeważała drużyna WKS-u. Piłkarze tej drużyny zdeklasowali rywali prowadząc do przerwy aż 5:1. W drugiej odsłonie meczu spotkanie było bardziej wyrównane. Zawodnicy Sport Gniezno.pl zmobilizowali się. Jednak drużyna WKS Wola Skorzęcka nie dała sobie wyrwać zwycięstwa w tym sparingu. Ostatecznie piłkarze WKS-u wygrali to spotkanie 10:6. Ponad połowę bramek dla swojej drużyny strzelił Mariusz Jabkiewicz trafiając do bramki Zbigniewa Jarczyńskiego aż sześciokrotnie.