Czarni Czerniejewo oraz Orkan Działyń przegrywają w szóstej kolejce

2013-09-22

W  sobotę 21 września, rozegrana została szósta już kolejka w poznańskiej klasie A grupie 1 w nowym sezonie. Zakończonej kolejki dwa zespoły z naszego powiatu gnieźnieńskiego mowa tutaj o Czarnych Czerniejewo oraz Orkanie Działyń nie zaliczą do zbyt udanych. Po ubiegłotygodniowych porażkach obu zespołów w piątej serii i tym razem oba zespoły z naszego powiatu z placu gry schodziły pokonane tracąc przy okazji cenne punkty ligowe  na rzecz swoich rywali.

Zespół Czarnych Czerniejewo, na kolejne swoje spotkanie mistrzowskie w sobotę 21 września udał się do Książa Wielkopolskiego, gdzie był podejmowany przez miejscową ekipę Pogoni. Mimo że podopieczni Marka Gierałki, całkiem nieźle zaprezentowali się przed publicznością swojego rywala to jednak ostatecznie musieli uznać wyższość gospodarza meczu przegrywając z nim w stosunku 4:2. Pierwszy gol i to dla miejscowych dający im prowadzenie 1:0 został zdobyty w 20 minucie. W 35 minucie zespół z Czerniejewa doprowadził jednak do stanu 1:1 za sprawą zdobytej bramki przez Jakuba Maćkowiaka, który po dogranej piłce w pole karne gospodarzy przez Tomasza  Winkla skierował ją do bramki z 6-tego metra. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa meczu w Książu Wielkopolskim . Po zmianie stron w 55 minucie zespół z Czerniejewa przy zaskoczeniu sztabu szkoleniowego Pogoni wyszedł na prowadzenie jedną bramką 2:1. Bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam pokonał po szybkiej kontrze całej drużyny Patryk Malinger. Podopieczni Marka Gierałki z prowadzenia w meczu nie cieszyli się zbyt długo gdyż w 60 minucie był w meczu remi 2:2 po bramce zdobytej po wykonywanym rzucie rożnym. I kiedy wydawało się że zespół z Czerniejewa do końca meczu może jeszcze powalczyć o korzystny wynik w sobotnim spotkaniu wyjazdowym, gospodarze zdobywając w końcówce meczu dwie bramki w 75 oraz 85 minucie ustalili końcowy wynik meczu na 4:2 dla Pogoni Książ Wielkopolski.

Kolejny mecz zespół Czarnych Czerniejwo rozegra 29 września na własnym trenie podejmując o godzinie 14.00 zespół Przemysława Poznań .

Skład Czarnych Czerniejewio: Piotr Rzepczyński - Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński (62 min. Paweł Sobkowiak) Rafał Półtorak, Zbigniew Bartkowiak - Jakub Maćkowiak, Patryk Kusy, Alan Tomaszewski, Damian Moczulski (80 min. Bartosz Kozioł), Patryk Malinger (89 min. Krzysztof Bartkowiak) - Karol Niemczewski (67 min. Kamil Łuczak)

Nadal bez punktów w rozgrywkach poznańskiej klasie A grupie 1 w nowym sezonie jest drużyna Orkanu Działyń. Kolejne punkty zespół duetu trenerskiego Sławomir Gorzycki i Włodzimierz Krygier, stracił w Kicinie gdzie w sobotę 21 września uległ w szóstej kolejce ligowej drużynie miejscowego LKS-u w stosunku 6:1 przegrywając do przerwy 3:0. W pierwszej połowie trzy bramki dla Kicina kolejno zdobywali Rafał Strugała w 21 minucie, Bartłomiej Sowiński w 30 minucie oraz Tomasz Gradowski w 42 minucie. W drugiej połowie LKS Kicin zdobył kolejne trzy gole tracąc przy okazji jednego. W tej  części sobotniego spotkania na listę strzelców w zespole miejscowym wpisywali się Rafał Strugała w 59 minucie, była to druga bramka tego piłkarza zdobyta w meczu, oraz Krystian Kozajda, który był, autorem ostatnich dwóch goli dla LKS Kicina w 71 oraz 77 minucie. Honorową bramkę dla Orkanu Działyń zmniejszającą końcowy wynik porażki z LKS Kicin w stosunku  6:1 zdobył w 49 minucie Michał Konieczka.

Następnym przeciwnikiem Orkanu Działyń w niedzielę 29 września na własnym trenie będzie ekipa Poznania FC. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 12.00

Skład Orkanu Działyń: Patryk Wojcieszak, Szymon Jaszczak, Łukasz Podlewski, Mikołaj Janiak, Jakub Zaremba, Daniel Banaszak, Mateusz Łuczak, Łukasz Winkiel, Kamil Pieczyński (68’ Daniel Wesołowski), Adam Olejniczak, Michał Konieczka, Alan Hoffmann