Czarni Czerniejewo zakończyli przygodę pucharową - Fotorelacja

2013-08-29

W środę 28 sierpnia na boisku w Czerniejewie, doszło do spotkania piłkarskiego w ramach II rundy Pucharu Polski okręgu poznańskiego. Miejscowa drużyna Czarnych pod wodzą swojego trenera Marka Gierałki, tego dnia podejmowała występującą w Lidze Wielkopolskiej drużynę Walki Kostrzyn. Goście okazali się lepsi od zespołu występującego na co dzień w rozgrywkach poznańskiej klasie A grupie I wygrywając to spotkanie w stosunku 3:1 czy zapewnili sobie awans do trzeciej rundy Pucharu Polski okręgu poznańskiego.

Drużyna Walki Kostrzyn, występująca głównie na boiskach ze sztuczną nawierzchnią trawiastą czyli Orlikach w środowym meczu w Czerniejewie na prowadzenie 1:0 wyszła już w 10 minucie. Bramkarza Czarnych pokonał  Maciej Szymański. W 34 minucie goście z Kostrzyna zdobyli drugiego gola. Tym razem na listę strzelców w drużynie przyjezdnych wpisał się Maciej Markiewicz. Wynik nie uległ już zmianie do końca pierwszej połowy meczu i ta część spotkania zakończyła się prowadzeniem drużyny Walki Kostrzyn w stosunku 2:0. Po zmianie stron wprawdzie zespół z Czerniejewa, dążył do zmiany niekorzystnego wyniku jednak nic z tego nie wychodziło. Na domiar złego w 66 minucie zespół z Kostrzyna zdobył trzecią swoją bramkę. Golkipera Czarnych Czerniejewo pokonał ponownie strzelec pierwszego gola Maciej Szymański. Ot tego mementu goście prowadzili już 3:0. I kiedy wydawało się że zdecydowanym zwycięstwem do zera zakończy się pucharowe spotkanie w Czerniejewie. W 80 minucie meczu gospodarze zdobyli gola honorowego. Bramkarza gości pokonał Alan Tomaszeski, po dośrodkowaniu Dawida Maćkowiaka ustalając tym samym końcowy wynik meczu 3:1 dla Walki Kostrzy. Tym samym zespół z Kostrzyna awansował do III rundy Pucharu Polski okręgu poznańskiego a Czarnym Czerniejewo w tym układzie pozostała walka o punkty ligowe w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupie 1.

Skład Czarnych Czerniejewo: Zawistowski - Kusy, Kuliński, Krygier, Krzysztof Bartkowiak – Leszek Sobkowiak (46 min. Łuczak), Paweł Sobkowiak (78 min. Zbigniew Bartkowiak), Jakub Maćkowiak, Pawlak, Lenc (46 min. Dawid Maćkowiak) –Niemczewski (78 min. Tomaszewski)