Czternaste Otwarte Mistrzostwa Gniezna w speedrowerze zakończone

2011-09-03

Piękna letnia pogoda przywitała uczestników 14 Otwartych Mistrzostw Gniezna w speedrowerze, które zgromadziły ponad 50 uczestników. GKS Orzeł Gniezno przy pomocy Urzędu Miasta Gniezna organizował te zawody pod hasłem Szukamy Młodych Talentów. Zawody te odbyły się w sobotę 3 września na torze speedrowerowym mieszczącym się na Osiedlu Ustronie w Gnieźnie.

Pięć kategorii wiekowych spowodowało, ze każdy uczestnik znalazł dla siebie wymagających rywali. Całe mistrzostwa obfitowały w wiele mijanek, zwycięskich radości jak i smutków porażek czy niebezpiecznych upadków. Jednym słowem działo się wiele!

Pierwsza kategoria do 6 lat to dominacja Mikołaja Menza który wygrał wszystkie wyścigi. Drugie miejsca zajęła dziewczyna Michalina Kokott a trzecie Kuba Lisiecki. Najmłodszy uczestnik tej grupy Stasiu Andrzejaczak miał tylko 4 lata.

Kolejna kategoria do dzieci do lat 10. Zwyciężył Bartek Kokott przed Marcinem Staszewskim oraz Dawidem Grossem. Wielkim pechowcem był tutaj Marcin Staszewski, który po turnieju zasadniczym był 2 a całe zawody skończył tuż za podium.

Po chwili przerwy i polaniu toru, swoją rywalizację rozpoczęła grupa do lat 13. Poprzednie rywalizacje przebiegły dość spokojnie. W tej kategorii upadki, jazda na pograniczu faulu była na porządku dziennym przez co do ostatniego biegu kolejność zmieniała się kalejdoskopowo. Mistrzem Gniezna został Krakowiak Norbert, drugie miejsce Reszelewski Artur a trzeci Wielgorecki Patryk. O tym jak bardzo dramatyczne i nieprzewidywalne były te zawody niech świadczą aż 4 powtórki biegu finałowego oraz komplet punktów w eliminacjach Patryka Wielgoreckiego, który atakiem na ostatnim okrążeniu biegu finałowego zapewnił sobie tylko medal brązowy.

Kategoria do lat 16 to dominacja Damiana Garstki, który wygrał wszystkie biegi z finałem włącznie. Wygrana finału dla Damiana była najciężej zapracowaną w całych zawodach bo walka z Michałem Małecki trwała do ostatnich metrów. Michał Małecki został V-ce Mistrzem Gniezna. Kierownictwo Orła Gniezno chce zrobić wszystko by  ci zawodnicy weszli w szeregi drużyny Orła na sezon 2012. Trzecie miejsce zajął Borys Kołodziejski.

W zawodach Open wygrał Krzysztof Jedrysiak przed Krystianem Jabłońskim i Kamilem Pawłowskim.

Wszyscy zwycięzcy zostali uchonorowani pucharami ufundowanymi przez Urząd Miasta Gniezna oraz nagrodami od wielu ludzi dobrej woli, którym bezimiennie dziękujemy z całego serca.