Czwarta wygrana z rzędu MKK Gniezno z Rawią Rawicz

2010-02-21

21 lutego 2010 roku MKK Gniezno podejmowało na hali GOSiR zespół RAWI Rawicz. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. MKK Gniezno pierwszą kwartę wygrało 16:12, a drugą odsłonę meczu tylko dwoma punktami 19:17. Wynikiem tak wyrównanej kwarty była obrona strefowa zespołu z Rawicza.

Po pierwszej połowie gnieźnianie prowadzili 35:29. Druga połowa to bardzo dobra gra w obronie, czego wynikiem było wygranie pierwszych 5 minut trzeciej kwarty 17:2 przez MKK Gniezno, a całej trzeciej odsłony 32:16. Prowadzenie 22 punktami pozwoliło na wprowadzenie młodych graczy na boisko, którzy dali dobrą zmianę. Trzecia kwarta wygrana została przez zespół MKK Gniezno 32:16. Prowadzenie to zwiększyło się do 30 punktów w czwartej kwarcie wygranej przez MKK 27:14.

Krzysztof Wilkosz - trener MKK Gniezno pochwalił zawodników za dobrą grę w obronie i walkę na tablicy w ataku. Dobrze współpracowali zawodnicy obwodowi z wysokimi oraz wykorzystywali słabe punkty graczy z Rawicza. Dobrze pokazali się młodzi gracze. Mularczyk zdobył 2 punkty, a Malinger 4 punkty. Zawodnicy MKK Gniezno są rewelacją rundy rewanżowej. W czterech meczach zanotowali oni komplet wygranych i z tego trzy z wyżej notowanymi zespołami jakimi byli według tabeli OBRA Koscian, GKS Tarnowia Tarnowo Podgórne i RAWIA Rawicz. Teraz 24 lutego czeka ich kolejny ciężki mecz w Lesznie z POLONIĄ. Drużyna z Leszna jest trzecia w tabeli, a MKK Gniezno nieznacznie tylko uległo w Gnieźnie 95:96. Życzymy drużynie podtrzymania dobrej passy i wygrania piątego meczu z rzędu.

MKK Gniezno - RAWIA Rawicz 94:59 (16:12, 19:17, 32:16, 27:14)

PUNKTY MKK Gniezno - 30 Konowalski, 24 Dobrzycki, 15 Golasiński, 13 Staszkiewicz, 6 Jasiński, 4 Malinger, 2 Mularczyk, Starzyński, Kujawski, Szymkowiak, Zygaj

PUNKTY RAWIA Rawicz - 13 Maciołek, 11 Kasperczak, 9 Staśkowiak, 8 Lipowczyk, 8 Pietraszek, 8 Pawlak, 2 Latuszek