Degradacja Mieszka Gniezno do IV ligi stała się faktem

2011-06-11

Piłkarze Mieszka Gniezno w sobotę 11 czerwca udali się na swój ostatni mecz w ramach rozgrywek trzeciej ligi grupy drugiej kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej do Solca Kujawskiego. Przeciwnikiem zespołu z grodu Lecha była ekipa miejscowej Unii. Przed tym spotkaniem było już wiadomo że Mieszko Gniezno zajmujące ostatnią pozycję ligowej tabeli i tak i tak zostanie pomimo wygranej zdegradowane do IV ligi gdzie będzie występowało w sezonie 2011/2012. Z kolei zespół gospodarzy miał jeszcze cień nadziei że po zwycięstwie nad Mieszkiem Gniezno uda się temu zespołowi zachować trzecioligowy byt na następny sezon.

Mimo wygranej zespołu z Solca Kujawskiego, który pokonał Mieszko Gniezno w stosunku aż 4:0 prowadząc do przerwy zaledwie 1:0. Okazało się to za mało ażeby uratować trzecioligowy byt gdyż Polonia Leszno sensacyjnie i podobno zasłużenie zwyciężyła w Świeciu. To sprawiło że i Unia Solec Kujawski podzielił los Mieszka Gniezna i został zdegradowany do IV ligi

Wracając jednak do samego meczu, to gospodarze na prowadzenie wyszli w 21 minucie gry po bramce zdobytej przez Karola Lewandowskiego. W pierwszej połowie meczu więcej goli już nie padło w przeciwieństwie do drugiej odsłony pojedynku piłkarskiego. W tej części gry gospodarze zaaplikowali swoim przeciwnikom aż trzy gole. Najpierw na 2:0 podwyższył po podyktowanym rzucie karnym prowadzenie swojej drużyny w 47 minucie – Michale Sanni. W 61 minucie gry Solec Kujawski prowadził już 3:0 po golu zdobytym przez Karola Lewandowskiego. A wynik meczu ustalił w 81 minucie gry zdobywają czwartą bramkę dla swojej drużyny Marcin Grzelak.

Przypomnijmy naszym czytelnikom iż w pierwszej potyczce, do której doszło jesienią 2010 roku w Gnieźnie górą byli piłkarze Mieszka ogrywając Unię Solec Kujawski w stosunku 2:1. Wtedy bramki dla Mieszka zdobyli Daniel Szymańki i Przemysław Urbaniak a dla pokonanych z rzutu karnego gola strzelił Michał Osiński.

Reasumując Mieszko Gniezno bardzo w złym stylu pożegnał się z trzecią ligą. A jak będzie wyglądał skład zespołu w nowym sezonie 2011/2012, kto poprowadzi zespół w tych rozgrywkach. Na te pytania i inne będziemy starali odpowiedzieć w trakcie przygotowań zespołu do rozgrywek czwartoligowych.

Kolejka 30 - 11 czerwca

Lubuszanin Trzcianka     1-2     GKS Dopiewo