Demolka w 7 minut! Juniorzy Lecha Poznań lepsi od juniorów Mieszka Gniezno! - Fotorelacja

2013-06-23

Przed tym meczem wszystko było wiadomo. Lech Poznań lider grupy mistrzowskiej juniora starszego z 13-toma zwycięstwami przyjechał do Gniezna jako zdecydowany faworyt i tak też się  stało. Lechici skompletowali 14  zwycięstw wysoko pokonując juniorów Mieszka Gniezno 6-1w sobotę 22 czerwca na boisku przy ulicy Strumykowej. Jednak, pomimo iż wynik o tym nie świadczy, biało-niebiescy z Gniezna postawili twarde warunki a do sprawienia dużej niespodzianki zabrakło tylko 7 minut!

Lechici w poprzednich meczach pewnie i wysoko wygrywali ze swoimi rywalami a jedynym zespołem który się im przeciwstawił był zespół Mieszka Gniezno który przegrał w Poznaniu 0-1 po bramce w 75 minucie. Bohaterem tamtego meczu był nasz bramkarz Szymon Menz, który jednak w rewanżu nie mógł zagrać ze względu na mecz w seniorach w Trzemesznie. W pełni zastąpił go jednak 15-to letni Norbert Gawłowski który popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami.

Pierwsza połowa przebiegała zgodnie z założeniami juniorów Mieszka. Przewagę posiadali poznaniacy ale nic z niej nie wynikało. Natomiast gnieźnianie groźnie kontratakowali. Najbliższy powodzenia był Mateusz Kaczor w 27 minucie jednak jego strzał z 25 metrów bardzo szczęśliwie obronił bramkarz Lecha. W 34 minucie jedyny błąd defensywy Mieszka i po rzucie rożnym bramkę dla Lech zdobywa Bartosz Banasik wychowanek Mieszka Gniezno. Jednak nie załamało to juniorów Mieszka i dwie minuty później mamy wyrównanie. Bramkę dla biało-niebieskich zdobywa Damian Garstka strzałem z dystansu z 25 metrów. Ten sam zawodnik mógł zostać bohaterem pierwszej połowy gdy w 43 minucie wpadł z piłką w pole karne i zamiast strzelać lub dogrywać do partnerów wdał się w drybling z obrońcą i szansa na prowadzenie została zmarnowana.

Początek drugiej połowy był podobny do pierwszej części gry. Atakowali goście ale nic z tych ataków nie wynikało. Bliżsi zdobycia bramki byli juniorzy Mieszka. W 60 minucie po rzucie rożnym Damiana Pankowskiego, Mateusz Kaczor nie trafił nogą w piłkę a był metr od bramki! Od 70 minuty uwidoczniła się zdecydowana przewaga gości, którzy jednak nie mogli pokonać dobrze broniącego bramkarza Mieszka. Dopiero w 83 minucie Lech Poznań zdobywa bramkę na 2-1 a ostatnie 7 minut to był prawdziwy wyrok lidera nad juniorami Mieszka.

Mieszko Gniezno - Lech Poznań 1-6 ( 1-1 )

Bramka: Damian Garstka

Mieszko: Norbert Gawłowski - Nikodem Góralski, Jakub Miemietz, Hubert Zacholski, Miłosz Świstowski - Dominik Jabkiewicz, Damian Garstka (55 Daniel Bartkowiak), Patryk Waluszyński, Mateusz Kaczor - Damian Pankowski, Jakub Deniz (46 Kamil Pawłowski)

Był to ostatni mecz juniorów Mieszka Gniezno w tym sezonie. Niedługo podsumujemy występy biało-niebieskich w grupie mistrzowskiej sezonu 2013.