Derby Gniezna ponownie dla Startu 1954 - Foto relacja

2013-04-18

W piątek 17 kwietnia na boisku GOSiR przy ulicy Paczkowskiego ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w ramach Mistrzostw Polski Mężczyzn seniorów  I ligi, w ramach rundy rewanżowej sezonu 2012/2013 doszło do drugich  derbów Gniezna w hokeju na trawie, pomiędzy Startem 1954 Gniezno a Stellą Gniezno Spotkanie po dość ciekawym przebiegu zakończyło się zwycięstwem gospodarzy czyli  drużyny Start 1954 w stosunku 4:3.

Pierwsza połowa spotkania derbowego  toczyła  się pod dyktando czerwono-czarnych, którzy prowadzili pewnie po pierwszej połowie czteroma bramkami. Dwie z nich zdobył dla czerwono-czrnych Patryk Pawlak  z egzekwowanych  "krótkich rogów"  w 7 oraz 26 minucie a po jednej dorzucili Mariusz Gromadzki w 2 minucie oraz Marcin Wojciechowski w 22 minucie. Po zmainianie stron do głosu doszli stelliści, którzy zaplikowali swoim rywlom trzy bramki nie tracąc przy tym żadnej. Dwie bramki dla Stelli w drugiej połowie zdobył Dawid Kowalski w 38 oraz 50 minucie, trzecią bramkę i ostatnią dla stellistów strzelił Jarzembowski w 48 minucie. Tym samym Start 1954 Gniezno po raz drugi w derbach Gniezna okazał się lepszy od Stelli Gniezno. Przypomnijmy iż w pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło jesienią 2012 roku górą również byli laskarze Startu 1954 Gniezno, którzy mimo remisu 3:3 okazali się lepsi w rzutach karnych.

Start: Trzaskawka - Brożek, Kaszyński, Gromadzki, Damian Szymański - Kurowski, Michał Poltaszewski, Kosicki, Frąckowiak - Pawlak, Marcin Grotowski oraz: Wojciechowski, Jankowski, Michał Grzeszczak, Kubale

Stella: Wierzbicki - Naszko. Hełma, Majewski, Olszewski - Konieczny, Jarzembowski, Lewartowski, Grajek - Kowalski, Hubert Grotowski oraz: Stupczyński, Koralewski