Derby dla Kiszkowa

2009-11-08

8 listopada odbyły się kolejne derby na szczeblu Powiatu Gnieźnieńskiego pomiędzy Lechitą Kłecko i Wełnianką Kiszkowo. Faworytem tego meczu była drużyna z Kłecka, a przemawiały za nią dwa konkretne fakty, pierwszy to, że była ona wyżej w ligowej tabeli a drugi, iż w zeszłym tygodniu drużyna z Kłecka powstrzymała na swoim boisku lidera tych rozgrywek. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana i żadna drużyna nie osiągnęła znaczącej przewagi. W 27 minucie po strzale Tomasza Strychacza piłkę zmierzającą w światło bramki źle sparował golkiper miejscowych, a ta wpadła do bramki. Kolejne 20 minut w wykonaniu obu zespołów było bardzo waleczne, lecz bramka nie padła i to Wełnianka schodziła do przerwy z korzystnym wynikiem. Drugie 45 minut rozpoczęło się od ataków gospodarzy i trwały one około 15 minut, po tym czasie gra znowu się wyrównała i była bardzo zacięta. Ostatnie minuty, to otwarta gra drużyny Lechity, co dało możliwość kontrataków Wełniance, ale zmarnowała ona trzy dogodne okazje do podwyższenia rezultatu. Lechita stawiana w roli faworyta przegrała jednak na własnym terenie z Wełnianką 0-1 i jak stare piłkarskie porzekadło mówi "derby rządzą się własnymi prawami". Po meczu trener Lechity Zdzisław Krygiel stwierdził, iż goście byli bardzo waleczni. A prezes Wełnianki Jan Herkowiak powiedział, że spotkanie było bardzo wyrównane, a bramka zdobyta po błędzie bramkarza dała im trzy punkty w tym spotkaniu.

Lechita Kłecko: Karwański - Wojnowski, Bondyra, Bartosz Kubalewski, Krzysztof Kubalewski - Kołodziejski (46\' Wiśniewski Jakub), Szemborski (46\' Wiśniewski Damian), Poltaszewski, Nowak - Przybyliński, Szklarz (87\' Saskowski), trener - Włodzisław Krygier

Wełnianka Kiszkowo: Sawroń - Przybyłowicz, Sądej, Leśny, Olszewski - Nowak, Romanowski, Powietrzyński,