Derby dla Żydowa

2009-11-12

Również 11 listopada doszło do trzeciego z rzędu derbów na szczeblu Powiatu Gnieźnieńskiego. Tym razem Fara Pelikan Żydowo podejmowała Czarnych Czerniejewo, w których to rozgrywkach teoretycznie faworytem  była ekipa Czarnych, która zajmowała 5 miejsce w tabeli ligowej.

Rzeczywistość okazała się jednak inna, początek spotkania to wyrównana i waleczna gra z obu stron, ale już w 13 minucie spotkania zespół Czerniejewa został osłabiony, przed polem karnym zostaje faulowany zawodnik Fary przez interweniującego bramkarza gości, który nie trafia w piłkę i fauluje wychodzącego na dogodną pozycję przeciwnika. Sędzia nie wahał się ani chwili i pokazał czerwony kartonik Nawrockiemu. Od tego momentu gospodarze osiągnęli optyczną przewagę, czego rezultatem był gol zdobyty w 25 minucie przez Szykownego. Miejscowi mieli jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia rezultatu, ale nie zdołali pokonać golkipera Czarnych. Część druga spotkania, to gra w środku pola, walka i jeszcze raz walka, upływ sił obu ekip był już widoczny. 57 minuta to podwyższenie prowadzenia gości, a strzelcem braki został Stein. Po 12 minutach goście strzelają jednak bramkę kontaktową a strzelcem został Niemczewski.

Trenerzy w tym okresie gry dokonali wielu roszad w swoich drużynach licząc, że nowi zawodnicy wprowadzą ożywienie do gry. Końcówka spotkania, to ataki z jednej i drugiej strony, a bramkę 4 minuty przed zakończeniem spotkania i pozbawiającą złudzeń Czarnych na 3-1 strzela Burzyński. Po meczu trener Czarnych Czerniejewo Andrzej Sporakowski powiedział, że czerwona kartka z początku spotkania miała ogromny wpływ na przegraną jego zespołu.

Fara Pelikan Żydowo - Czarni Czerniejewo 3:1

Szykowny 25’, Stein 57’, Burzyński 86’ – Niemczewski 69’

Fara Pelikan Żydowo: Giszczyński – Staniak, Różewicki, Lewandowski (66’ Rus), Burzyński – Wiśniewski (86’ Polus), Stein, Szykowny (89’ Sowiński), Nowicki – Grzelak, Tyszkiewicz (66’ Małecki)
Trener – Bogdan Kozłowski

Czarni Czerniejewo: Nawrocki (13’ Szejna) – Maćkowiak, Kuliński (65’ Tomaszewski), Florek, Gleba – Tomaszewski, Krzysztof Bartkowiak, Zbigniew Bartkowiak, Baran (60’ Kuczyński) – Niemczewski (75’ Dawid Maćkowiak), Półtorak