Derby miasta Gniezna dla KS Gniezno - Foto relacja

2013-05-21

We wtorek 21 maja na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, doszło do spotkania derbowego na szczeblu naszego miasta pomiędzy drużynami Mieszka Gniezno a KS Gniezno w kategorii trampkarza starszego w rozgrywkach poznańskiej C2 grupy 2. Zwycięsko z tej konfrontacji piłkarskiej wyszła drużyna Klubu Sportowego Gniezno pokonując Mieszka Gniezno w stosunku 3:1.

Goście czyli KS Gniezno na prowadzenie w meczu 1:0 wyszli w 5 minucie meczu. Bramkarza Mieszka Gniezno pokonał Jakub Rajkowski. Ten sam zawodnik w 11 minucie meczu podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0. Gospodarze odpowiedzieli bramką kontaktową zdobytą dopiero w 28 minucie meczu zmniejszając tym samym prowadzenie KS Gniezno do 2:1. Autorem gola w zespole Mieszka Gniezno okazał się Jakub Olejniczak. Do końca pierwszej połowy więcej bramek już nie zdobyto i ta część meczu zakończyła się prowadzeniem drużyny KS Gniezno w stosunku 2:1. W drugiej połowie mieczu padła tylko jedna bramka a zdobyli ją młodzi piłkarze KS Gniezno, było to sześć minut po wznowieniu gry a autorem trzeciego gola dla biało-czerwonych okazał się Bartosz Kazmucha. Jak się później okazało więcej bramek w meczu derbowym obie drużyny już nie zdobyły. I spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS Gniezno w stosunku 3:1.