Diabelska porażka w Chojnicach!

2011-02-21

W niedzielę zawodniczki Medanu Gniezno Girls wybrały się do Chojnic, aby tam rozegrać ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej I Ligi Futsalu Kobiet. Drużyna Piotra Siudzińskiego w mocno okrojonym składzie miała zamiar pokonać Red Devils Chojnice, aby przypieczętować awans do finałów rozgrywek. Plany zespołu absolutnie się nie spełniły. Gnieźnianki wysoko przegrały 11:4.

Już od pierwszego gwizdka zmasowane ataki na bramkę strzeżoną przez Ewelinę Lisiecką przeprowadzały zawodniczki z Chojnic. Skutkiem takiej gry były dwie bramki. Pierwsza padła w pierwszej minucie, druga minutę później. W trzeciej minucie bramkę kontaktową zdobyła Joanna Rydlewska. Wydawać by się mogło, że zespół z Grodu Lecha podejmie walkę, ale kiedy popełnia się karygodne błędy w obronie i nie myśli się o grze to tak naprawdę nic nie można osiągnąć. Przeciwniczki wykorzystały to koncertowo. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 7:1! dla Red Devils.

Początek drugiej części tego meczu wyjazdowego był dla gnieźnianek bardzo ciężki. W ciągu 30 sekund straciły kolejne dwie bramki, bramki które „dobiły” gnieźnieński zespół. Diablice nie spuściły z tonu i wbiły kolejne dwie bramki, podwyższając na 11:1. W 37 minucie świetnym rajdem zakończonym bramką popisała się Marta Kaczmarczyk. Ta sama zawodniczka wpisała się ponownie na listę strzelczyń w 39 minucie, a na 30 sekund przed końcem podała dobrze piłkę pod bramkę rywalek i skutecznym strzałem popisała się Katarzyna Rzętkowska. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysoką porażką Medanu Gniezno Girls 11:4.

Chojnicki pogrom na pewno pozostanie w głowach zawodniczek Medanu. Gnieźnieński zespół przystąpił do spotkania bez podstawowych zawodniczek. Było to spowodowane powołaniem trzech z nich na zgrupowanie kadry Polski oraz kontuzjami. Niedzielne spotkanie jest nauczką dla  piłkarek z Gniezna i na pewno będą musiały ostro popracować na treningach. Mimo, że nie udało się zdobyć Chojnic to i tak Medan Gniezno Girls awansował do finałów i będzie walczył o medale I Ligi Futsalu Kobiet.