Dobra passa MKS MOS trwa

2010-03-28

W sobotę 27 marca odbyła się dwunasta kolejka spotkań rozgrywek II ligi kobiet w piłce ręcznej grupy pierwszej.  Tym razem występująca w tych rozgrywkach gnieźnieńska drużyna MKS MOS udała się na mecz wyjazdowy do Kępna, aby tam zmierzyć się z tamtejszym KKS Polonią Kępno. Pierwsza potyczka między tymi zespołami w Gnieźnie zakończyła się wygraną ekipy z Grodu Lecha 31: 25.

Nasze szczypiornistki tym meczem chciały podtrzymać zwycięską serię spotkań a gospodynie z Kępna pragnęły wziąć rewanż za porażkę w Gnieźnie w pierwszym spotkaniu obu ekip. Pierwsze celne trafienie zanotowała w tym meczu zawodniczka gospodyń Zawadzka Julita. Po chwili był remis po perfekcyjnie wykonanym rzucie karnym przez gnieźniankę Agnieszkę Tarczyńską. Kolejne bramki padały na przemian z jednej i drugiej strony boiska. W 13’ był remis  7:7. Od tego momentu to gnieźnianki zaczęły przeważać na parkiecie. Po celnych trafieniach Agata Hahn i Marty Urbańskiej wynik w 18 minucie widniał 8:11 dla MKS MOS. W 23 minucie zespół z Gniezna prowadził różnicą czterech trafień 9:13. Był to bardzo dobry okres gry naszego zespołu w ataku i jeszcze lepszy w obronie. Od tego momentu do gry włączyli się (jak do tej pory dobrze sędziujący) sędziowie. Gra zaczęła się zaostrzać a panowie zapomnieli o tym po co są na boisku. I połowa spotkania zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gnieźnianek 13:14.

Druga część rozpoczęła się od celnego trafienia Marty Urbańskiej. Niestety gra coraz bardziej się zaostrzała, a reakcji sędziujących nie było widać. W 38 minucie w zamieszaniu pod bramką MKS MOS, brzydkiej kontuzji nabawiła się Katarzyna Podrzycka (minutę wcześniej rzuciła jeszcze bramkę). Przy jej braku gnieźnianki nie opuściły rąk lecz walczyły bardziej zaciekle. Kolejne bramki zdobywała Lena Burdzińska. W 51 minucie był nadal remis 19:19.

W kolejnych minutach jednak to szczypiornistki z Pierwszej Stolicy lepiej broniły i co ważne zdobyły 6 bramek tracąc przy tym tylko dwie bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka 21:25. Całe zawody po raz kolejny rewelacyjnie w bramce zagrała Daria Siudeja. Naprawdę popisywała się znakomitymi interwencjami. Oprócz niej na zasługę zasłużyły wszystkie zawodniczki z Gniezna.

To był mecz walki i determinacji. Obecnie MKS MOS Gniezno zajmuje w tabeli rozgrywek  II miejsce.

Skład MKS MOS Gniezno: Monika Kowalczewska, Daria Siudeja – bramkarki, zawodniczki pola: Marta Kostencka, Katarzyna Podrzycka (3), Lena Burdzińska (5), Martyna Bigoszewska (3), Natalia Troszak, Marta Urbańska (5), Agnieszka Tarczyńska (1), Natalia Staszkiewicz (2), Agata Hahn (2), Paulina Stachowiak (3), Marta Tubacka (1).

KKS POLONIA Kępno: M. Walczak, K. Frala (4), A. Gałka (1), G. Rabiega, D. Bentkowska (2), N. Uszycka (1), K. Zawadzka, I. Grądowa (7), E. Fabisiak, A. Wencel, J. Zawadzka (4), D. Szymkowiak (2).