Dobra passa Mieszka Gniezno trwa. Rezerwy Warty Poznań przegrały do zera!

2013-04-28

Bez straty punktu jak do tej pory w rozegranych czterech spotkaniach mistrzowskich z rundy rewanżowej w ramach zmagań wielkopolskiej IV ligi grupy północnej, w trwającym sezonie 2012/2013 są piłkarze Mieszka Gniezno. Dobrą passę podopieczni Przemysława Urbanika, podtrzymali w niedzielę 28 kwietnia pokonując w meczu wyjazdowym w Poznaniu trzecią drużynę rozgrywek rezerwy Warty w stosunku 2:0. Na tą chwilę gnieźnianie legitymują się trzema zwycięstwami oraz jednym remisem, co dla młodego zespołu złożonego wyłącznie z wychowanków jest bardzo wynikiem sportowym.

Wracając jednak do samego przebiegu wyjazdowego meczu Mieszka Gniezna z rezerwami Warty Poznań. To pierwsza połowa pomiędzy obiema drużynami przy kilku sytuacjach do zdobycia bramek w wykonaniu zawodników obu zespołów zakończyła się wynikiem bezbramkowym 0:0. Dopiero druga część meczu zadecydowała o tym że mieszkowcy pokonali trzecią drużynę tabeli ligowej inkasując przy tym komplet trzech dużych punktów. Bramkę dając prowadzenie w niedzielnym meczu drużynie Mieszka Gniezno 1:0, zdobył w 85 minucie Andrzej Stefański, który bramkarza gospodarzy pokonał po zagranej piłce w polu karnym warciarzy przez Alberta Kowalskiego. Drugi gol decydujący o zwycięstwu Mieszka Gniezno, w całym spotkaniu został zdobyty w końcówce meczu w 87 minucie. Autorem bramki okazał się debiutujący w rozgrywkach czwartoligowych Damian Garstka, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Andrzeja Stefańskiego, bramkarza Warty pokonał strzałem z woleja z 9 metra lokując piłkę w dolnym rogu bramki gospodarzy.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Mieszka Gniezna, co rokuje dobre prognozy przed kolejnymi meczami mistrzowskimi w wykonaniu tej drużyny.

Na koniec przypomnijmy iż w pierwszej potyczce piłkarskiej w wykonaniu obu drużyn do której doszło  na początku września ubiegłego roku w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 w Gnieźnie . Mimo że Mieszko Gniezno prowadziło przez większość meczu 1:0 to goście z Poznania doprowadzili w 64 minucie do stanu 1:1. I ostatecznie tamte spotkanie zakończyło się remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli. W rewanżu do podobnego scenariuszu już nie doszło.

A już w środę 1 maja czyli w Święto Pracy, zespół Mieszka Gniezno ropzegra swój następny mecz mistrzowski w ramach rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej. Podopieczni Przemysława Urbanika na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie podejmować będą ekipę Tarnovi Tarnowo Podgórne. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 17.00.

Źródło - mieszko-gniezno.pl/Opracowanie Roman Strugalski/foto archiwum SportGniezno.pl