Dobre walki Gnieźnieńskich bokserów w Turnieju im. Bolesława Gajnego

2010-11-09

W ostatnią sobotę października (30.10) w Poznaniu odbył się prestiżowy Turniej Bokserski im. Bolesława Gajnego.
To pierwszy taki Turniej zorganizowany przez Okręgowy Związek Bokserski, na który zostali zaproszeni zawodnicy z czołówki krajowej w kategorii kadet i junior.
Gniezno w kategorii wiekowej kadet reprezentowali uczestnicy OOM: Michał Furmaniak w wadze 57kg, Mateusz Rogowski w wadze 63kg i Szymon Bubacz w wadze 70kg.

Zawody stały na wysokim poziomie. Zdaniem organizatora i trenera w kategorii kadet najlepszym zawodnikiem zawodów był Szymon Bubacz, który wygrał finał z Godlewskim Patrykiem z klubu Boxing Chojnice stosunkiem 2:1.

Michał Furmaniak zwyciężył w finale Tomasza Smetkę z Klubu Pomorzanin Toruń. Mateusz Rogowski stoczył szalenie zacięty pojedynek ze srebrnym medalistą OOM Pikulikiem Przemysławem ze Złotowa. Walka finałowa w ich  wykonaniu była jedną z ozdób tego turnieju. Po zakończonej walce długie oklaski kibiców boksu zgromadzonych w tym dniu były tego dowodem. Rogowski zdaniem sędziów przegrał walkę stosunkiem głosów 1:2 z Pikulikiem

Turniej ten był dobrym prognostykiem przed Pucharem Polski a zawodnicy pokazali, że są przygotowani na 100 procent.
Puchar Polski zostanie rozegrany w Lesznie w dniach 11-15 listopada.