Dobry początek roku dla kadeta MKK Gniezno

2011-01-11

Po trzech porażkach z rzędu, wysoką wygraną rozpoczęli zmagania w rundzie rewanżowej kadeci MKK Gniezno. Pokonali oni na własnym terenie zespół Polonii 1912 Leszno 100 : 60.

Do efektownego zwycięstwa drużynę gospodarzy poprowadził kapitan zespołu Brenk (27 pkt.), ale na szczególne wyróżnienie zasłużył tego dnia Krystkowiak (15pkt.), którego punktowe akcje publiczność nagradzała owacjami na stojąco.

Podopieczni Łukasza Staszkiewicza prowadzili nie zagrożenie od pierwszych minut spotkania. Już w 6 min. pierwszej kwarty prowadzili 14:4, co w dalszej części meczu pozwoliło spokojnie kontrolować jego przebieg. W drugiej kwarcie Gnieźnianie zagrali koncertowo w ataku, a punkty zdobywali wszyscy wprowadzani na boisko zawodnicy. Efektowną akcją równo z końcową syreną kończącą pierwszą połowę popisał się Brenk trafiając za 3 punkty. Wynik po 20 min. gry 56 : 24 dla MKK.

Po zmianie stron drużyna przyjezdna zastosowała obronę strefową, z którą początkowo MKK miało trochę problemów. Jednak gospodarze zdołali opanować sytuacje na boisku. Wprawdzie tą część gry przegrali 15:20, jednak do ostatniej odsłony meczu podeszli już mocno skoncentrowani. Wygrali czwartą kwartę 29:16 i cały mecz 100 : 60.

MKK Gniezno : Polonia 1912 Leszno     100 : 60     (20:11, 36:13, 15:20, 29:16)

Punkty dla MKK: Brenk 27 (1x3pkt), Zimróz 16, Krystkowiak 15 (2x3pkt), Nowiński 15, Szeszycki 12, Łepski 12, Robaszkiewicz 2, Grajek 1, Szajdziński 0

12 stycznia 2011 roku swój pierwszy mecz rozegrają zawodnicy III ligi. Udadzą sie oni do Leszna aby zmieżyć się z POLONIĄ. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 20:00 w hali TRAPEZ. W pierwszym pojedynku MKK Gniezno uległo Polonii 73:89.