Dobry początek sezonu tenisistów stołowych

2009-09-16

Wojewódzkimi Turniejami Klasyfikacyjnymi w kategorii kadetów w Objezierzu i młodzików w Krzyżu rozpoczął się nowy sezon tenisistów stołowych. Bardzo dobrze młodzi pingpongiści Stelli Niechan wypadli w kategorii kadetów wśród ponad stu startujących zawodników. Zdecydowanie wśród dziewcząt wygrała Martyna Urbaniak pokonując min. ; w ćwierćfinale Adriannę Jenek Nałęcz Ostroróg 3:2, półfinale Agnieszkę Koch 3;0 , a w finale Agnieszkę Lipską UKS Oborniki 3:1. Dobrze zagrał również Jakub Nowak pokonując w ćwierćfinale Andrzeja Dziwaka z Czempinia 3:0 i ulegając w półfinale Jakubowi Cembrowiczowi z Ostroroga 1:3 i zajął czwarte miejsce. W turnieju nie musiała startować najlepsza kadetka wielkopolski Magdalena Wysocka , która posiada limit już na finały Ogólnopolskiego Turnieju  w Radomsku. Martyna Urbaniak i Jakub Nowak awansowali do półfianałów tego turnieju rozgrywanych w Luboniu 4 października.  W Krzyżu Wlkp. natomiast odbył się turniej młodzików w którym najlepiej wypadł dziesięcioletni Jakub Różak pokonują w półfinale Pawlaka z LZS Bodzewo 3:1, a ulegając w finale Andrzejowi Witczakowi z Łobzonki Wyrzysk 0:3. Tym samym awansował do półfianałów w Luboniu. Z pozostałych ośmiu startujących zawodników Stelli Niechan Barbara Jóźwiak zajęła siódme miejsce , Marcin Prusinowski ósme.