Doceniono kolejne sukcesy sportowe reprezentantów Pierwszej Stolicy

2010-06-02

Nie każdy wie, iż gnieźnianie osiągają wspaniałe rezultaty sportowe nie tylko w hokeju, tenisie stołowym czy triathlonie, ale także w boksie i koszykówce. Przedstawiciele tych właśnie ostatnich dwóch dyscyplin sportowych, wraz z trenerami przybyli w środę 2 czerwca do Urzędu Miejskiego, gdzie przyjęli gratulacje od Prezydenta Miasta Gniezna - Jacka Kowalskiego.

Na specjalnej konferencji prasowej przedstawili oni zebranym swoje ostatnie osiągnięcia. I tak dwa brązowe medale przywieźli z Radomia młodzi pięściarze Stelli Gniezno. Podczas finałowego turnieju XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartowało tam aż 104 zawodników w trzynastu kategoriach. Gnieźnieński Klub reprezentowali: Michał Furmaniak, Mateusz Rogowski, Szymon Bubacz oraz Dominik Kruczyński. Z tej czwórki, która notabene wzięła w środowym spotkaniu z Prezydentem Gniezna – Jackiem Kowalskim udział, dwóch reprezentantów Stelli Gniezno wróciło do  grodu Lecha z brązowymi medalami. Pierwszy zdobył Michał Furmaniak w wadze 52 kilogramów, który  w ćwierćfinale pokonał reprezentanta gospodarzy Karola Guzę. W półfinale natomiast Furmaniak zmierzył się z Łukaszem Duszyńskim z Róży Karlino. Pojedynek ten zakończył się porażką gnieźnianina 5:9 i w tej sytuacji zajął on trzecie miejsce zdobywając tym samym brązowy medal.

Drugi brąz na XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobył Mateusz Rogowski, który już w pierwszej walce trafił na mistrza Polski - Przemysława Runowskiego z KS Damnica. Po zaciętej walce Rogowski pokonał przeciwnika 1:0. W półfinale gnieźnianin zmierzył się z Jakubem Gitlinem z Zatoki Braniewo. Po bardzo wyrównanym pojedynku stellista przegrał 1:2 i podobnie jak klubowy kolega Furmaniak wywalczył brązowy medal. Trenerem obu brązowych medalistów zdobytych podczas XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Radomiu jest Artur Strzelecki.

Oprócz pięściarzy Stelli Gniezno gratulacje na środowej konferencji prasowej od Prezydenta Miasta Gniezna - Jacka Kowalskiego odebrał zawodnik Młodzieżowego Klubu Koszykówki z Gniezna Adam Brenk, który wraz z trenerem zespołu z Wielkopolski gnieźnianinem Krzysztofem Wilkoszem, zdobyli złoty medal podczas finału XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych w Pruszkowie pokonując w finale kadrę Kujawsko - Pomorską 80-59. W tym miejscu należy nadmienić iż udział w finale XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, wzięło udział aż 96 koszykarzy wraz z trenerami reprezentującymi 8 województw.

Na koniec należy nadmienić iż wszyscy obecni na środowym spotkaniu w Urzędzie Miejskim zawodnicy, oprócz gratulacji i podziękowań otrzymali profesjonalny sprzęt treningowy oraz inne upominki. Z pewnością sprzęt sportowy przydadzą się im podczas przygotowania do kolejnych zmagań sportowych, w których będą oni godnie reprezentować Pierwszą Stolicę Polski.