W zeszły piątek, 5 marca, odbył się otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej i sportu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. W dniu wczorajszym tj. 10 marca został on przez zarząd zatwierdzony, który jako pierwsi za pośrednictwem SportGniezno.pl możemy czytelnikom naszym zaprezentować.
Szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w klubach i stowarzyszeniach sportowych
1. Towarzystwo Żużlowe „Start” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w szkółce żużlowej cały rok 14 000,00 zł
2. Klub Sportowy „Mieszko” Szkolenie dzieci i młodzieży
- w piłce nożnej cały rok 25 000,00 zł
3. Uczniowski Klub Sportowy „Delfin” Kłecko Szkolenie dzieci i młodzieży
- w piłce koszykowej cały rok 2 000,00 zł
4. Towarzystwo Sportowe „Basket” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w koszykówce cały rok 5 000,00 zł
5. Gnieźnieński Klub Sportowy „Orzeł” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w speedrowerze cały rok 5 000,00 zł
6. Międzyszkolny Klub Sportowy Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w piłce ręcznej oraz lekkoatletyce cały rok 15 000,00 zł
7. Uczniowski Klub Sportowy „Tuzinek” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w piłce ręcznej oraz piłce nożnej cały rok 8 000,00 zł
8. Uczniowski Klub Sportowy „Samuraj” Szkolenie dzieci i młodzieży
- w karate tradycyjnym cały rok 2 000,00 zł
9. Uczniowski Klub Hokeistów „Start 1954” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w hokeju na trawie cały rok 10 000,00 zł
10. Uczniowski Klub Sportowy „Medan” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w piłce nożnej- futsal cały rok 5 000,00 zł
11. Gnieźnieńskie Towarzystwo Triathlonowe „Diament” Szkolenie dzieci i młodzieży
- w triathlonie oraz pływaniu cały rok 8 000,00 zł
12. Ludowy Klub Sportowy „Czarni” Czerniejewo Szkolenie dzieci i młodzieży
- w piłce nożnej cały rok 3 000,00 zł
13. Młodzieżowy Klub Koszykówki Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w piłce koszykowej cały rok 8 000,00 zł
14. Uczniowski Klub Sportowy „Błysk” Witkowo Szkolenie dzieci i młodzieży
- w piłce siatkowej oraz piłce ręcznej cały rok 1 000,00 zł
15. Uczniowski Klub Sportowy „Dąbrówka” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w piłce ręcznej cały rok 4 000,00 zł
16. Klub Sportowy Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w piłce nożnej cały rok 8 000,00 zł
17. Klub Sportowy „Tytan” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w rugby cały rok 2 000,00 zł
18. Gnieźnieński Klub Sportowy „Sparta” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w hokeju na trawie cały rok 4 000,00 zł
19. Gnieźnieński Amatorski Klub Żużlowy Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w szkółce żużlowej cały rok 7 000,00 zł
20. Klub Sportowy „Husarz” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w zapasach cały rok 2 000,00 zł
21. Międzyszkolny Klub Sportowy w Trzemesznie Szkolenie dzieci i młodzieży
- w piłce siatkowej rocznik 1995 i starsze cały rok 2 000,00 zł
22. Międzyszkolny Klub Sportowy w Trzemesznie Szkolenie dzieci i młodzieży
- w piłce nożnej rocznik 1999/2000 cały rok 2 000,00 zł
23. Ludowy Klub Sportowy Chrobry Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w szachach cały rok 3 000,00 zł
24. Uczniowski Klub Sportowy „Master” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w jeździe konnej cały rok 1 000,00 zł
25. Uczniowski Klub Sportowy „Niechan” Niechanowo Szkolenie dzieci i młodzieży
- w tenisie stołowym cały rok 3 000,00 zł
26. Klub Sportowy „Stella” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w tenisie stołowym cały rok 10 000,00 zł
27. Klub Sportowy „Stella” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w boksie cały rok 3 000,00 zł
28. Klub Sportowy „Stella” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w hokeju na trawie cały rok 8 000,00 zł
29. Osiedlowy Uczniowski Klub Sportowy „Grunwald” Szkolenie dzieci i młodzieży
- w tenisie stołowym cały rok 1 000,00 zł
30. Uczniowski Klub Sportowy „OLIMPUS” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- niepełnosprawnej cały rok 1 000,00 zł
31. Uczniowski Klub Sportowy „Lokator” Gniezno Szkolenie dzieci i młodzieży
- w warcabach cały rok 2 000,00 zł
32. Uczniowski Klub Sportowy „Błyskawica” Niechanowo Szkolenie dzieci i młodzieży
- w unihokeju cały rok 3 500,00 zł
33. Trzemeszeńskie Towarzystwo Sportowe Szkolenie dzieci i młodzieży
- w tenisie stołowym cały rok 1 500,00 zł
34. Trzemeszeńskie Towarzystwo Sportowe Szkolenie dzieci i młodzieży
- w tenisie ziemnym cały rok 1 000,00 zł
Kwota całkowita wydatków wynosi 180 000,00 zł
Organizacja na terenie powiatu gnieźnieńskiego imprez sportowych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym
1. Młodzieżowy Klub Sportowy „Altom” Gniezno VIII Bieg Europejski kwiecień 4 000,00 zł
2. Młodzieżowy Klub Sportowy „Altom” Gniezno XXXIII Bieg Lechitów od sierpnia do października 4 000,00 zł
3. Uczniowski Klub Sportowy Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego „Mo Bi” III edycja - Gniezno Grand Prix MTB 2010 od lutego do sierpnia 3 500,00 zł
4. Uczniowski Klub Sportowy „Tuzinek” Gniezno Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „Gniezno Cup 2010” wrzesień - październik 2 000,00 zł
5. Uczniowski Klub Sportowy „Tuzinek” Gniezno Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 99 „Gniezno Cup 2010” maj - czerwiec 2 000,00 zł
6. Uczniowski Klub Sportowy „Tuzinek” Gniezno Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Chłopców Rocznik 1998 listopad 1 000,00 zł
7. Uczniowski Klub Sportowy „Tuzinek” Gniezno Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Chłopców Rocznik 1999 listopad - grudzień 1 000,00 zł
8. Gnieźnieński Klub Sportowy „Orzeł” Gniezno Turniej z Okazji Piętnastolecia Istnienia Klubu GKS „Orzeł” Gniezno sierpień 1 000,00 zł
9. Gnieźnieński Klub Sportowy „Orzeł” Gniezno Mistrzostwa Par Klubowych Juniorów w Speedrowerze maj 500,00 zł
10. Gnieźnieński Klub Sportowy „Orzeł” Gniezno Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedrowerze wrzesień 500,00 zł
11. Gnieźnieński Klub Sportowy „Orzeł” Gniezno Parowe i Indywidualne Mistrzostwa Młodzików Okręgu czerwiec 500,00 zł
12. Towarzystwo Sportowe „Basket” Gniezno VIII Międzynarodowy Turniej Koszykówki Gniezno 2010 lipiec 3 000,00 zł
13. Uczniowski Klub Sportowy „Delfin” Kłecko II Ogólnopolski Turniej Kbasket w Piłce Koszykowej Dziewcząt październik 1 000,00 zł
14. Uczniowski Klub Sportowy „Delfin” Kłecko II Ogólnopolski Turniej EVI CUP w Piłce Koszykowej Chłopców październik 1 000,00 zł
15. Stowarzyszenie Szkolny Związek Sportowy „Ziemi Gnieźnieńskiej” Otwarte Mistrzostwa Gniezna w Pływaniu Sportowym maj 1 500,00 zł
16. Międzyszkolny Klub Sportowy Gniezno Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Młodziczek Gniezno Cup 2010 wrzesień 3 500,00 zł
17. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan XX Ogólnopolski Bieg Niechana maj - czerwiec 2 000,00 zł
18. Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i turystyki „Chrobry” Gniezno XVIII Zawody Pływaniu Długodystansowym o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego lipiec 2 000,00 zł
19. Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i turystyki „Chrobry” Gniezno X Mistrzostwa Wielkopolski w Plażowej Piłce Nożnej sierpień 500,00 zł
20. Osiedlowy Uczniowski Klub Sportowy „Grunwald" Osiedlowy Bieg Uliczny połączony z imprezą sportowo – rekreacyjną z okazji Dnia Dziecka maj - czerwiec 500,00 zł
21. Międzyszkolny Klub Sportowy w Trzemesznie XIX Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego maj 2 000,00 zł
22. Klub Sportowy Gniezno Turniej Dzieci i Młodzieży – Żydowo 2010r sierpień - wrzesień 1 000,00 zł
23. Uczniowski Klub Sportowy Dąbrówka III Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Gniezno 2010 listopad 2 000,00 zł
24. Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych Grand Prix Powiatu Gnieźnieńskiego w Modelarstwie Lotniczym od kwietnia do września 2 000,00 zł
25. Uczniowski Klub Sportowy „Lokator” II Międzynarodowy Turniej o Drzwi Gnieźnieńskie w warcabach stupolowych czerwiec 1 000,00 zł
26. Uczniowski Klub Sportowy „Błysk” Witkowo Regionalna Liga Piłki Ręcznej od września do grudnia 500,00 zł
27. Uczniowski Klub Sportowy „Błysk” Witkowo Turniej Trzech Powiatów w Piłce Ręcznej Chłopców listopad - grudzień 500,00 zł
28. Uczniowski Klub Sportowy „Błyskawica” Niechanowo VII Ogólnopolski Wielkanocny Turniej Unihokeja o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego kwiecień 1 000,00 zł
29. Uczniowski Klub Sportowy „Błyskawica” Niechanowo Ogólnopolski Turniej Unihokeja z okazji Dnia Niepodległości październik - listopad 1 000,00 zł
30. Klub Sportowy „Stella” Gniezno Ogólnopolski Turniej w Hokeju na Trawie Juniorów im. M. Grotowskiego III kwartał 1 000,00 zł
31. Klub Sportowy „Stella” Gniezno Ogólnopolski Turniej Kadetów w Tenisie Stołowym o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Gnieźnieńskiego III kwartał 1 000,00 zł
32. Klub Sportowy „Stella” Gniezno Turniej Kadetów w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego II kwartał 1 000,00 zł
33. Klub Sportowy „Stella” Gniezno Turniej Młodzików w Hokeju na Trawie im. Maksymiliana Małkowiaka II kwartał 1 000,00 zł
34. Klub Sportowy „Stella” Gniezno Turniej Juniorów w Boksie o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego III kwartał 1 000,00 zł
35. Międzyszkolny Klub Sportowy w Trzemesznie Powiatowa Mini Liga Piłki Nożnej Halowej od listopada do grudnia 1 000,00 zł
36. Klub Sportów Górskich „Direta” IX Zawody we Wspinaczce Bulderowej „Bunkier” od sierpnia do października 1 000,00 zł
37. Uczniowski Klub Hokeistów „Start 1954” Gniezno Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w ramach XVI Ogólnopolskiej Olimpiady lipiec - sierpień 2 000,00 zł
38. Gnieźnieńskie Towarzystwo Triathlonowe „Diament” XX Jubileuszowe Otwarte Mistrzostwa Gniezna i Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym sierpień - wrzesień 2 000,00 zł
39. Gnieźnieńskie Towarzystwo Triathlonowe „Diament” Gwiazdkowe Zawody Pływackie o Puchar Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego grudzień 1 000,00 zł
40. Trzemeszeńskie Towarzystwo Sportowe w Trzemesznie Cykl Turniejów Grand Prix Trzemeszeńskiego Towarzystwa Sportowego w Tenisie Stołowym od marca do grudnia 500,00 zł
41. Gnieźnieński Klub Sportowy „Sparta” Organizacja cyklu turniejów w hokeju na trawie dla dzieci i młodzieży od marzec do czerwca 2 000,00 zł
42. Klub Sportowy „Tytan” Gniezno Turniej Rugby – Skorzęcin 2010 lipiec - sierpień 1 000,00 zł
43. Ludowy Klub Sportowy „Chrobry” Gniezno Otwarte Mistrzostwa Gniezna i Powiatu w Szachach od września do grudnia 2 500,00 zł
Kwota całkowita wydatków wynosi 64 000,00 zł
Realizacja zadań wchodzących do współzawodnictwa sportowo - turystycznego powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego w tym organizacja eliminacji powiatowych (Mistrzostw Powiatu) i reprezentowanie powiatu w zawodach regionalnych i wojewódzkich w ramach współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego
1. Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki Chrobry Gniezno Realizacja zadań wchodzących do współzawodnictwa sportowo - turystycznego powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego w tym organizacja eliminacji powiatowych (Mistrzostw Powiatu) i reprezentowanie powiatu w zawodach regionalnych i wojewódzkich w ramach współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego cały rok 8 000,00 zł
Organizacja rywalizacji sportowej dla szkół podstawowych, gimnazjalnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady, w tym reprezentowanie powiatu gnieźnieńskiego w zawodach szczebla ponadpowiatowego
1. Szkolny Związek Sportowy Ziemi Gnieźnieńskiej Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – współzawodnictwo sportowe SKS na poziomie miejskim, powiatowym i wojewódzkim cały rok 10 000,00 zł
Organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych w ramach wypoczynku podczas ferii ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży ze środowisk o niskim statusie materialnym i zagrożonych patologią.
1. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan Realizacja programów sportowo- rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin o niskim statusie materialnym i zagrożonych patologią na półkoloniach „SPORT, UŚMIECH, ZABAWA LATO 2010” lipiec/sierpień 3 000,00 zł
2. Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska „Wakacyjny turniej piłki ręcznej dla uczestników półkolonii – wypoczynek w miejscu zamieszkania” lipiec/sierpień 4 000,00 zł
3. Ludowy Klub Sportowy „Czarni” Czerniejewo Nauka pływania i przyswojenie zasad bezpieczeństwa nad wodą lipiec/sierpień 1 000,00 zł
Starostwo Powiatowe/TK*