Dramatyczny mecz Stelistek w Inowrocławiu

2011-12-11

Niezwykle dramatyczny mecz rozegrały tenisistki stołowe Stelli Gniezno w przedostatniej kolejce I ligi. W Inowrocławiu w sobotę 10 grudnia po długim ponad trzygodzinnym meczu pokonały zespół IKTS Noteć 6:4.

Pierwsze pojedynki zwiastowały już  dramaturgię całego meczu. Paulina Nowacka pokonała w piątym secie 15:13 Anetę Olendzką ,a Karolina Jeleniewska 3:2 Katarzyne Palacz. Nieoczekiwanie skuteczna dotychczas Magda Górowska uległa gładko 0:3 Adriannie Szulc. Roksana Załomska wygrała 3:2 z Agata Kaszubą. Po zwycięstwie niepokonanej dotychczas pary deblowej Nowacka-Załomska nad Palacz-Kaszuba i porażce pary Jeleniewska-Górowska z Szulc-Olendzka na tablicy wyników zrobiło się 4:2 dla Stelli. Następnie Roksana Załomska pokonała bez trudu Palacz. Równocześnie na stole obok Magda Górowska toczyła wyrównany bój z Olendzką, i mimo trzech piłek meczowych uległa 2:3. Nastepnie Karolina Jeleniewska nie dała rady Agacie Kaszubie 0:3. I przy wyniku 5:4 dla gnieźnianek rozpoczęły decydujący mecz Paulina Nowacka z Adrianna Szulc. Pierwszy set dla Pauliny, dwa następnie dla przeciwniczki, potem znowu wygrywa Paulina. A więc 2:2 w setach i set decydujący. Grająca przy dopingu miejscowych kibiców pierwsze piłki dla Szulc. Końcówkę jednak odważniej zagrała Paulina wygrywając 11:7 i 3:2 w setach. Podobnie jak dwa tygodnie temu w meczu na szczycie w Warszawie to właśnie Paulina decydowała o zwycięstwie drużyny z Gniezna 6:4.

W niedzielę 11 grudnia  powinien się odbyć w Gnieźnie ostatni, zaległy mecz pierwszej rundy z LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. Jednak z powodu awarii samochodu goście nie dojechali i Stlistki wygrały walkowerem 10:0. Tak więc po zakończeniu I rundy niespodziewanie zespół Stelli Niechan Gniezno prowadzi w tabeli z kompletem punktów.

Początek rundy rewanżowej zaplanowano na 7 stycznia.

Kaszuba / Palacz - Załomska / Nowacka 1:3

K.S. STELLA Gniezno -  LUKS Warmia II Lidzbark Warmiński    10 : 0  wo.

Tabela I ligi   po  I  Rundzie
1. KS STELLA Gniezno                                    9    18      9    0    0    68:22
2. KS SPÓJNIA Warszawa                              9    16      8    0    1    64:26
3. IKTS NOTEĆ Inowrocław                            9    11      5    1    3    54:36
4. LUKS WARMIA II Lidzbark Warmiński       9    11      4    3    2    46:44
5. EUROSTYL MRKS Gdańsk (k)                    9    9        4    1    4    48:42
6. GLKS II Nadarzyn                                           8    8        3    2    3    41:39
7. LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno                       8    7        3    1    4    38:42
8. GKTS Gdańsk                                                 9    6        2    2    5    40:50
9. MKS JEDYNKA Łódź                                      9    2       1    0    8    25:65
10. LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński III     9    0       0    0    9    16:74