Dramatyczny mecz i zwycięstwo Stellistek w Warszawie!

2011-11-13

Siódme zwycięstwo w trwającym sezonie 2011/2012 w rozgrywkach I ligi grupy północnej zapisały na swoim koncie tenisistki stołowe Stelli Gniezno. W sobotę 12 listopada podopieczne Tadeusza Nowaka w spotkaniu na szczycie ligowej tabeli pokonały w spotkaniu wyjazdowym zespół Spójni Warszawa w stosunku 6:4.

Miał to być wyrównany mecz pomiędzy dwoma zespołami z kompletem zwycięstw: Spójnią Warszawa  i Stellą Gniezno. A rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń ze stolicy 3:0 po wygranych Moniki Perzyny z Karoliną Jeleniewską 3:0, niespodziewanym zwycięstwie Katarzyny Barańskiej z Roksaną Załomską 3:1 i szczęśliwym zwycięstwie Natalii Bąk z Paulina Nowacką 3:2. W kolejnej grze Katarzyna Nowocin prowadziła 1:0 w setach z Magdaleną Górowską i w tym momencie zapowiadało się na  się pogrom. Stopniowo jednak gnieźnianki przyzwyczajały się do nietypowej hali. Doświadczona Górowska wygrała 3:1.  Przy wygranych po dramatycznych bojach po 3:2 w setach dwóch grach deblowych: Górowskiej-Jeleniewskiej i Załomskiej-Nowackiej zrobiło się 3:3 i mecz od nowa. W kolejnej grze przy aplauzie publiczności Perzyna pokonała 3:1 słabiej dysponowaną Roksanę Załomską. Magda Górowska przegrywała już 0:2 z Natalią Bąk, jednak zmiana taktyki pozwoliła zwyciężyć 3:2. A więc było 4 : 4. Bardzo konsekwentnie i skutecznie zagrała Karolina Jeleniewska pokonując Barańską 3:2. Ostatni decydujący pojedynek to gra najlepszych juniorek w kraju. Ze strony gospodarzy walę o decydujący punkty i remis w meczu podjęła Natalia Bąk a że strony Stelli Gniezno o punkt i zwycięstwo w całym zawalczyła Paulina Nowacka. O pojedynku pomiędzy tymi doświadczonymi tenisistkami stołowymi można powiedzieć tyle iż była to przysłowiowa wymianę ciosów. Lepiej wytrzymała tą walkę gnieźnianka wygrywając 3:2 w setach. W tym przypadku spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stelli Gniezno w stosunku 6:4.

Jak stwierdził szkoleniowiec stellistek Tadeusz Nowak - Był to naprawdę mecz na szczycie ligowej tabeli, stojący na wysokim sportowo poziomie, zacięty i dramatyczny. Cały mecz trwał rekordowo długo, trzy i pół godziny, a aż siedem z dziesięciu pojedynków zakończyło się wynikiem w setach 3:2.

Teraz tenisistki stołowe Stelli Gniezno czeka dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych. Dopiero podopieczne Tadeusza Nowa do walki o punkty ligowe w powrócą 26 listopada. Wtedy to gnieźnianki we własnej hali II Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie o godzinie 16.00 podejmować będą ekipę LUKS WARMIA II Lidzbark Warmiński.

Wyniki
LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński III - EUROSTYL MRKS Gdańsk (k) 0:10
GLKS II Nadarzyn - MKS JEDYNKA Łódź 7:3
GKTS Gdańsk - LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno 4:6
KS SPÓJNIA Warszawa - KS STELLA Gniezno 4:6

Tabela
1. KS STELLA Gniezno                                             7    14    52:18
2. KS SPÓJNIA Warszawa                                       7    12    51:19
3. EUROSTYL MRKS Gdańsk (k)                           8     9    44:36
4. LUKS WARMIA II Lidzbark Warmiński               5     7    30:20
5. GLKS II Nadarzyn                                                  7     7    36:34
6. IKTS NOTEĆ Inowrocław                                    5     6    31:19
7. GKTS Gdańsk                                                       7     6    32:38
8. LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno                              7     5    30:40
9. MKS JEDYNKA Łódź                                            7     0    16:54
10. LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński III           6     0      8:52