Drugi zespół młodzika Mieszka Gniezno wygrywa u siebie z Przemysławem Poznań - Fotorelacja

2013-09-08

Zawodnicy KS Mieszko II Gniezno (rocznik 2002) rozegrali pierwsze spotkanie w poznańskiej lidze Młodzika D2 gr. 2. Na własnym boisku w sobotę 7 września przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie podejmowali drużynę Przemysława Poznań. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mieszka Gniezno w stosunku 2:1

Gra w pierwszej połowie toczyła się w środku boiska. Zawodnicy Mieszka w tym okresie gry umiejętnie bronili się nie pozwalając przeciwnikowi na stworzenie groźnych sytuacji podbramkowych, zawodnicy Przemysława oddali trzy strzały w kierunku bramki, ale dobrze ustawiony bramkarz Mieszka Jakub Stachowiak nie miał żadnych problemów w złapaniu piłki. W miarę upływających minut nasi zawodnicy coraz częściej wyprowadzali groźne kontrataki, po jednym z nich gości uratowała poprzeczka od straty bramki. Zawodnicy Przemysława co raz częściej dopuszczali się brutalnej gry faulując z bezradności swoich rywali, a po jednym z takich fauli zawodnicy Mieszka zdobyli bramkę. Piłka została wrzucona przez Alana Łuszczyńskiego w pole karne gości gdzie strzałem głową pod poprzeczkę bramkę zdobył Mateusz Zakrzewski. Po rajdzie prawą stroną szansę na zdobycie kolejnego gola w tym spotkaniu miał Mateusz Zakrzewski lecz został brutalnie sfaulowany przed polem karnym. Wykonujący rzut wolny Mikołaj Pluciński minimalnie posłał piłkę nad poprzeczką przeciwników. Po dobrej grze połowa ta zakończyła się  prowadzeniem 1:0.

Druga połowa to dobra gra i niewielka przewaga zawodników Mieszka. Mimo przewagi nie udało ustrzec się błędu, który bezlitośnie wykorzystali zawodnicy Przemysława Poznań wyrównując wynik meczu (1:1). Wiele okazji do zdobycia bramki mieli jeszcze nasi zawodnicy lecz na drodze stanął bramkarz gości. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w ostatniej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i dużym zamieszaniu piłkę do bramki skierował Sebastian Łukomski (2:1) dając zasłużone zwycięstwo w tym spotkaniu zawodnikom Mieszka.

KS Mieszko II Gniezno – Przemysław Poznań 2-1 (1-0)

bramki dla Mieszka zdobyli: Mateusz Zakrzewski i Sebastian Łukomski.

Mieszko: Jakub Stachowiak (kap.),Mikołaj Pluciński, Jakub Stefański, Bartosz Szeliga, Kacper Kaczmarek, Marcel Kaczmarek, Alan Łuszczyński, Sebastian Łukomski, Mateusz Zakrzewski, Gabriela Zakrzewska, Dawid Fiałkowski, Patryk Cieślewicz, Dawid Cieciura, Filip Splitt, Kamil Grzechowiak. Trener: Tomasz Zakrzewski

Następne spotkanie KS Mieszko II Gniezno rozegra 15 września o godz.11:00 przy ul. Strumykowej z drużyną OTPS Winogrady Poznań.