Drugie zwycięstwo UKS Dąbrówki Gniezno

2010-10-18

Po udanym debiucie w gronie drugiej ligi seniorek piłkarek ręcznych UKS Dąbrówki Gniezno i wygranym meczu na własnym trenie z drużyną KKS Polonią Kępno, 17 października  gnieźnieńskie szczypiornistki zagrały drugie ligowe spotkanie w meczu wyjazdowym z beniaminkiem MKS Zagłębie II Lubin.

Gnieźnianki po raz drugi stanęły na wysokości zadania pokonując zespół rezerwy MKS Zagłębia Lubin w stosunku 30:19 prowadząc po pierwszej połowie z gospodyniami tego meczu 19:16. O spotkaniu w skrócie można napisać iż do 13 min mecz był bardzo wyrównany, a zespoły zdobywały bramka za bramką i w meczu był remis 5:5. Przy stanie remisowym drużyna z Gniezna nie  potrafiła wykorzystać dwóch karnych i Zagłębie objęło prowadzenie. W 27 minucie gospodynie meczu prowadziły nawet 13:9. Od tego momentu gnieźnianki zaczęły odrabiać straty i w 36 min ponownie w meczu był remis. W kolejnych minutach UKS Dąbrówka wyszła na prowadzenie i juz tylko zwiększała przewagę do końca meczu nad swoimi rywalkami.

Kolejne spotkanie UKS Dąbrówka Gniezno w ramach drugiej ligi kobiet w piłce ręcznej rozegra w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w niedzielę 24 października. Przeciwnikiem gnieźnianek będzie ekipa MKS Kusy z Szczecina. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14.00.

Bramki dla UKS Dąbrówka zdobyły: Ayadi Nadia - 6, Linkowska Jagoda - 6, Wasiak Agata -5, Janka Magdalena - 4, Napierała Patrycja – 4, Matysek Martyna i Prymas Ewelina po 2, Chelminiak Kinga 1. Bramkarki: Buś Monika, Słomiańska Michalina, Zaworska Kinga.